Farmaceutka-prawniczka kieruje farmapraktyką w kancelarii Kochański & Partners

218
(www.pixabay.com)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Katarzyna Sabiłło od niedawna kieruje praktyką prawa farmaceutycznego i life sciences  w kancelarii Kochański & Partners, która poinformowała o tym w czerwcu 2024 r.

Jak wynika z witryny internetowej kancelarii, Katarzyna Sabiłło zajmuje w niej stanowisko senior associate. Jest farmaceutką i prawniczką.

(www.kochanski.pl)

Specjalizuje się w kwestiach dotyczących dopuszczania do obrotu leków, wyrobów medycznych, preparatów biobójczych, suplementy diety. Przygotowuje dokumentację wymaganą do rejestracji i wprowadzenia produktów do obrotu. Doradza przy realizacji strategii biznesowych, w tym polityki refundacyjnej. Reprezentowała sektor farmacji w pracach legislacyjnych dotyczących prawa farmaceutycznego.

Wcześniej przez 12 lat była dyrektorem ds. rejestracji i regulacji prawnych w polskim oddziale firmy farmaceutycznej Berlin-Chemie, należącej do włoskiej grupy Menarini. Ponad 15 lat temu założyła własną firmę doradczą Regulatory Affairs Doradztwo.

Jest absolwentką studiów farmaceutycznych na Akademii Medycznej w Warszawie (1995; obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny) oraz studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Paweł Borowski, poprzedni kierownik praktyki przemysłu farmaceutycznego i ochrony zdrowia w Kochański & Partners, opuścił kancelarię w styczniu 2019 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl