Grupa Leoff zakupiła hipermarket Carrefour w Krakowie

177

Kancelaria DWF Poland doradzała Leoff Capital GmbH przy nabyciu hipermarketu Carrefour o powierzchni GLA 11,4 tys. mkw.

Leoff Capital GmbH kontynuuje strategiczny rozwój swojego portfolio w Polsce. Leoff z sukcesem nabyła, za pośrednictwem jednej ze spółek z grupy, hipermarket Carrefour w Krakowie. Nieruchomość o powierzchni 11,4 tys. mkw. GLA zlokalizowana jest przy ulicy Wincentego Witosa.

Transakcja nabycia hipermarketu Carrefour jest już drugą inwestycją Leoff Group zrealizowaną w Polsce, którą poprzedziło nabycie Power Park Opole. Strategia Leoff Group zakłada budowę w Polsce portfela nieruchomości handlowych związanych z branżą spożywczą. Najnowszy zakup w Krakowie jest zgodny z profilem inwestycyjnym Grupy Leoff. Zdaniem Grupy Leoff, Polska oferuje doskonale warunki do inwestowania i liczne możliwości.

Dzięki tej transakcji Grupa Leoff po raz kolejny udowodniła swoją zdolność do działania oraz fakt, że jest partnerem inwestycyjnym, na którym można polegać w aktualnych warunkach rynkowych.

Kancelaria prawnicza DWF Poland doradzała Grupie Leoff w kwestiach prawnych. Zespołem transakcyjnym prawników DWF kierował Bartosz Clemenz, partner, wspierany przez Weronikę Roesler, partnera lokalnego, Pawła Gnasia, counsela, Natalię Olechnowicz, junior associate i Aleksandra Kurpiasa. Adrian Jonca, partner, wspierany przez Konrada Suchojada, senior associate, doradzał w zakresie podatkowych aspektów transakcji. Zespół nieruchomości warszawskiego biura kancelarii DWF, kierowany przez Joannę Wojnarowską, partnera, Global Deputy Head of Real Estate w DWF, jest jedną z wiodących praktyk prawniczych w zakresie nieruchomości w Polsce.

Materiał kancelarii DWF