SK&S doradzała DataExpert przy nabyciu polskich spółek Media i Safesqr  

134

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradzała DataExpert przy zakupie 100 proc. udziałów w polskich spółkach prowadzących działalność gospodarczą w zakresie cyberbezpieczeństwa i informatyki śledczej: Media sp. z o.o. (właściciel marki Mediarecovery) oraz Safesqr sp. z o.o.

DataExpert zajmuje się zwalczaniem cyberprzestępczości i oszustw, poprzez dostarczanie specjalistycznego oprogramowania, sprzętu i szkoleń z zakresu kryminalistyki i bezpieczeństwa, umożliwiając klientom prowadzenie dochodzeń i skuteczne zabezpieczanie ich systemów i danych. DataExpert należy do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Bridgepoint Development Capital (BDC), który jest częścią Bridgepoint Group plc, brytyjskiej firmy zarządzającej aktywami, specjalizującej się w inwestycjach private equity  i private debt, koncentrującej się na przedsiębiorstwach średniej wielkości.

Media sp. z o.o. specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań IT z zakresu cyberbezpieczeństwa i informatyki śledczej. Z kolei Safesqr sp. z o.o. koncentruje się na rozwiązaniach IT związanych z cyberbezpieczeństwem.

Zespół SK&S wspierał DataExpert na wszystkich etapach transakcji – prawnego i podatkowego due diligence, rozliczenia antymonopolowego, a także przygotowania i negocjacji dokumentacji transakcyjnej.

W skład zespołu M&A SK&S weszli Sławomir Uss (partner), Jakub Woźniak (senior counsel ) i Wiktor Markiewicz (associate ).

Zespół transakcyjny był wspierany między innymi przez praktykę prawa konkurencji – Krzysztofa Kantona (partner) i Macieja Żelewskiego (senior associate ), który uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponadto w skład zespołu zaangażowanego w proces due diligence oraz obsługę prawną transakcji weszli Sławomir Łuczak (partner, prawo podatkowe), Katarzyna Juralewicz (senior associate, prawo podatkowe), Katarzyna Pikiewicz (senior associate, prawo pracy), Alla Pechenieva (associate, prawo pracy), Żaneta Urbaniak (senior associate, prawo zamówień publicznych), Michał Oleś (associate, prawo nieruchomości), Aleksandra Krześniak-Sałajczyk (associate, prawo własności intelektualnej).

W holenderskich aspektach transakcji spółce DataExpert doradzała kancelaria Houthoff.

Materiał kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak