Kochański & Partners wdraża wizję „Litigation by Sectors”

380

Witold Głuchowski został szefem Praktyki Postępowań Sądowych w Kochański & Partners. To strategiczny ruch, który umożliwia dalszy rozwój zarówno tego obszaru, jak i Praktyki Mediów i Prawa Prasowego, kierowanej przez Mateusza Ostrowskiego. Obie praktyki działają równolegle, oferując wysoce wyspecjalizowane podejście, które wzmacnia ich wzajemną synergię. Decyzja zarządu jest zgodna z wdrażaną przez kancelarię wizję „Litigation by Sectors”, dzięki której firma  skoncentruje się na specjalistycznych dziedzinach prawa i zapewni klientom najwyższy poziom usług.

Witold Głuchowski, doświadczony partner, znany ze swojej precyzji i skuteczności, wnosi do nowej roli głęboką znajomość branży oraz obietnicę dynamicznego rozwoju i nowoczesne podejście do postępowań sądowych. Jego szeroki know-how  oraz umiejętność łączenia strategii z praktyką prawną będą kluczowe w realizacji ambitnych planów kancelarii.

– Witold mając wizję spójną z wizją rozwoju spółki, chce tworzyć innowacyjne rozwiązania, które przyciągną największych klientów i pozwolą nam na rozwinięcie pełnego potencjału Praktyki Postępowań Sądowych. Z mojego punktu widzenia, to prawdziwy powrót do korzeni K&P, gdzie niegdyś około 50 proc. naszych przychodów było generowanych właśnie przez innowacyjnie prowadzone postępowania sporne, dla klientów z różnych sektorów gospodarki oraz przez różne praktyki – wskazuje Piotr Kochański, partner zarządzający w kancelarii Kochański & Partners.

Mateusz Ostrowski, partner z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej sektora mediowego i doskonałą znajomością prawa prasowego, pełni funkcję szefa Praktyki Mediów i Prawa Prasowego, która specjalizuje się w ochronie mediów i dziennikarzy, reprezentując ich interesy w procesach SLAPP (Strategic Lawsuit Against Public Participation ) oraz stoi na straży wolności słowa.

Dzięki współpracy z Witoldem Głuchowskim praktyka Ostrowskiego będzie mogła skupić się na procesach związanych z mediami, oferując kompleksowe doradztwo prawne oraz innowacyjne podejście, które umacnia pozycję kancelarii w sektorze mediów.

Firma planuje realizację projektu, którego robocza nazwa brzmi: „Litigation by Sectors: Kochański & Partners Perspective” i chce zaprezentować rynkowi swoje kompetencje w poszczególnych, konkretnych branżach, takich jak spory właścicielskie, energetyka, farmaceutyka, handel i logistyka, nieruchomości, technologie, podatki i usługi finansowe.

Witold Głuchowski będzie aktywnie uczestniczyć w tej inicjatywie wnosząc swoje doświadczenie i świeże spojrzenie na rozwiązywanie sporów. I wzmacniając pozycję kancelarii na rynku. Poprzez swoje zaangażowanie i determinację, Kochański & Partners ma na celu stać się niekwestionowanym liderem na rynku prawnym w Polsce i regionie CEE.

– Chcę, by nasi klienci i rynek byli świadomi, że jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie i kompleksowo obsłużyć każdy, najbardziej nawet złożony, spór sądowy – mówi Witold Głuchowski, nowy szef Praktyki Postępowań Sądowych – Pracowałem z niemal wszystkimi partnerami, przy wszelkiego rodzaju projektach, począwszy od sporów korporacyjnych po ciężkie sprawy karne i karno-skarbowe. I w takiej właśnie roli, jako lidera oraz dewelopera postępowań sądowych widzę dzisiaj siebie – dodaje prawnik.

– Nie ma od tego odwrotu, a jedyną drogą, na którą jesteśmy niejako skazani, jest postęp i innowacja. To idee, które towarzyszą nam od samego początku. Dzięki nim budujemy nasze przewagi konkurencyjne. I zawsze się sprawdzają – podkreśla Piotr Kochański.

Materiał kancelarii Kochański & Partners