Dwaj ekspartnerzy zostali współpracownikami Clifford Chance, jeden z nich także psychoterapeutą

1059

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Marcin Bartnicki i Grzegorz Namiotkiewicz, do niedawna partnerzy w kancelarii Clifford Chance, obecnie zajmują w niej stanowiska of counsela.

Of counsel  w kancelarii prawniczej, to, jak podaje Wikipedia, prawnik związany z kancelarią, ale nie jako pracownik ani jako wspólnik, lecz współpracownik, z którego usług korzysta się np. w razie potrzeby konsultacji (może to być np. osoba zajmująca się pracą naukową na uczelni prawniczej). W dużych kancelariach ten tytuł zazwyczaj oznacza prawnika z doświadczeniem partnera, ale który nie jest już obciążony pracą „na całego”, wymaganiami dotyczącymi „bilowania” godzin pracy dla klienta czy generowania przychodów, ani odpowiedzialnością za rozwój biznes.

Marcin Bartnicki przeszedł nas współpracownika od kwietnia 2024 r. Specjalizuje się w prawie handlowym i w obsłudze fuzji i przejęć, restrukturyzacji przedsiębiorstw, organizacji joint ventures. Doradza także przy ubezpieczeniach transakcji M&A. Pracował dla banków, funduszy private equity, firm ubezpieczeniowych, telekomunikacyjnych, mediowych, handlowych,

W Clifford Chance pracuje od ponad 24,5 roku, przez siedem lat był partnerem.

Jest radcą prawnym od 2005 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2000).

Od 2023 r. praktykuje we własnym gabinecie jako psychoterapeuta w trakcie szkolenia, pracujący „w nurcie psychologii analitycznej (psychoterapia jungowska)”.

(www.linkedin.com)

Grzegorz Namiotkiewicz przeszedł nas współpracownika od maja 2024 r. Specjalizuje się w prawie bankowym i prawie papierów wartościowych. Doradza bankom przy obsłudze transakcji finansowania kredytowego oraz refinansowania zadłużenia, emitentom i organizatorom przy emisjach instrumentów dłużnych – obligacji korporacyjnych, rządowych, listów zastawnych. Zajmuje się także sekurytyzacjami, instrumentami pochodnymi i finansowymi produktami strukturyzowanymi.

W Clifford Chance pracuje od ponad 27,5 roku, przez 24 lata był partnerem kierującym praktyką bankowości i finansów. Przez prawie dziesięć lat zarządzał warszawskim biurem kancelarii.

Jest prawnikiem rankingowym, od lat rekomendowanym na najwyższych szczeblach takich zestawień jak Chambers Global, Chambers Europe, The Legal 500 czy IFLR 1000.

Jest adwokatem od 1995 r. i absolwentem studiów prawniczych Uniwersytetu Warszawskiego (1988).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl