Risk Advisory – ALTO z nowym partnerem i nową linią biznesową

265

Zespół ALTO codziennie pracuje nad tym, żeby dostarczać coraz większą wartość klientom oraz, by zakres naszej oferty był jak najbardziej adekwatny w relacji do zmieniających się realiów biznesowych. Dążąc do tego nie tylko wzmacniamy istniejące kompetencje, ale również budujemy nowe.

Realizując konsekwentnie przyjętą w 2023 roku strategię, poszerzamy zakres swojej oferty i powołujemy w ramach ALTO do życia kolejną linię biznesową – Risk Advisory, na której czele stanie dr Marcin Domagała.

Marcin Domagała to doświadczony lider, którego dotychczasowa kariera wiodła od świata naukowego do świata biznesu. Od modeli pętlowej kwantowej grawitacji i wychowania studentów do modelowania ryzyka finansowego i ubezpieczeniowego w instytucjach finansowych. Jego ekspertyzę potwierdza szereg zrealizowanych projektów w zakresie Solvency II, IFRS 17, ilościowego modelowania wpływu ryzyk ESG na finanse przedsiębiorstw oraz matematycznego modelowania ryzyk finansowych, obejmujących ryzyka stopy procentowej, kredytowe, operacyjne oraz inflacyjne.

Związany zawodowo również z obszarami data science i AI. Należy do nielicznego grona ekspertów w dziedzinie komputerów kwantowych, zarówno od strony ich pozytywnego wykorzystania, jak i rodzących się zagrożeń kwantowych związanych z bezpieczeństwem danych.

Zespół prowadzony przez Marcina będzie wspierał klientów ALTO poprzez dostarczanie narzędzi technologicznych oraz analiz umożliwiających skuteczną identyfikację, pomiar i zarządzanie ryzykiem. Skupimy się na budowaniu rozwiązań dostosowanych do standardów raportowania konkretnych branż i firm – bez względu na to, jak specyficzne by nie były.

– Risk Advisory to nie tylko nowe, unikalne kompetencje, które pozwolą nam jeszcze lepiej wspierać klientów ALTO. Zespół prowadzony przez Marcina to również wyraz tego, jak uważnie patrzymy w przyszłość, zwracając szczególną uwagę na rosnące wykładniczo znaczenie rozwiązań technologicznych w biznesie. To nowe przedsięwzięcie stanowi bardzo ważny krok na drodze rozwoju ALTO, zgodnie z założeniami przyjętej w ubiegłym roku strategii. Na koniec mogę obiecać, że to niejedyne nowości na pokładzie ALTO – w najbliższych tygodniach zakomunikujemy otwarcie kolejnej linii biznesowej – mówi Kamil Lewandowski, Chief Growth Officer w ALTO.

– Podstawowe prawo ekonomii mówi, że zysk jest premią za ryzyko. Dlatego ryzyko jest obecne we wszystkich rodzajach działalności gospodarczej. Sukces w dużej mierze zależy od umiejętności jego identyfikacji, mierzenia i podejmowania odpowiednich środków mitygujących. W ramach Risk Advisory będziemy pomagać naszym klientom w modelowaniu ryzyka oraz zapewnieniu zgodności z wszelkimi regulacjami. Analiza danych klienta, wzbogacona o dane pochodzące od zewnętrznych źródeł (third party data ), pomoże lepiej zrozumieć źródła ryzyka i dostrzec potencjalne możliwości. Dzięki naszym kompetencjom i doświadczeniu pomożemy firmom i organizacjom, które tego potrzebują, dostosować się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego – komentuje dr Marcin Domagała, Managing Partner w Risk Advisory, ALTO.

***

ALTO jest jedną z najszybciej rozwijających się firm doradczych w Polsce. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie doradztwa podatkowego, księgowego i kadrowo-płacowego, modelowania ryzyka oraz technologii w usługach podatkowych.

Posiadamy bogate doświadczenie w doradztwie dla międzynarodowych przedsiębiorstw z różnych branż. Jako członek jednego z największych międzynarodowych stowarzyszeń firm doradczych i księgowych, Allinial Global, współpracujemy również z wiodącymi zagranicznymi firmami doradczymi. Zapewniamy dzięki temu najwyższej jakości usługi we wszystkich aspektach związanych z międzynarodową działalnością spółek. W kontaktach z naszymi klientami stawiamy na partnerstwo oraz utrzymywanie dobrych i długotrwałych relacji.

Pracujemy dla naszych klientów od 2011 roku. Od tego czasu stale poszerzamy zespół doradców i zakres oferowanych usług. Doradzamy w szczególności klientom z ośmiu sektorów, takich jak: ubezpieczenia, nieruchomości, usługi finansowe, PE/VC, technologie, opieka zdrowotna/life sciences, energetyka i logistyka.

Obecnie nasz zespół to ok. 150 doradców podatkowych i prawnych, certyfikowanych księgowych i innych specjalistów, którzy aktywnie wspierają naszych klientów na każdym etapie ich działalności, zapewniając najlepszą na rynku jakość usług.

Siła naszych ekspertów i nasza rosnąca pozycja na rynku zostały wielokrotnie potwierdzone w najważniejszych regionalnych oraz międzynarodowych rankingach podatkowych i prawnych na przestrzeni ostatnich 13 lat.

Poznaj nas lepiej

Materiał kancelarii ALTO