Zmarł partner kancelarii Dentons

465

Igor Ostrowski, partner kancelarii Dentons, zmarł 25 maja 2024 roku. Miał 53 lata.

Igor Ostrowski od ponad dwóch lat zajmował w międzynarodowej kancelarii Dentons stanowisko globalnego lidera działów kancelarii odpowiedzialnych za obsługę klientów z branż konsumenckich.

Był uznanym specjalistą w dziedzinach prawa telekomunikacyjnego, prawa własności intelektualnej oraz prawa mediów i technologii cyfrowych. Przez prawie 25 lat kariery zawodowej pracował i w prywatnej praktyce prawnej i w administracji państwowej. Jako prawnik kancelaryjny doradzał nadawcom radiowym i telewizyjnym, sieciom telekomunikacyjnym oraz firmom informatycznym. Obsługiwał także transakcje fuzji i przejęć oraz przedsięwzięcia infrastrukturalne i prywatyzacyjne. Zajmował się doradztwem korporacyjnym, regulacyjnym i kwestiami własności intelektualnej.

Był rekomendowany przez międzynarodowe rankingi prawnicze w dziedzinach technologii, mediów i telekomunikacji oraz prawa własności intelektualnej, a także wyróżniany nagrodami za zaangażowanie społeczne we wspieranie osób z grupy LGBT+.

W kancelarii, najpierw Salans, potem jej następczyni Dentons, pracował od ponad 11,5 roku. Praktykował także jako partner w kancelariach White & Case i Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy.

Przez prawie rok był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w rządzie koalicji PO-PSL, a przedtem doradcą w Zespole Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów. Był współautorem raportu „Polska 2030” i programu Polska Cyfrowa, członkiem Grupy Doradczej Interesariuszy przy Internet Governance Forum, agendzie ONZ, zajmującej się kwestiami funkcjonowania, ładu i rozwoju Internetu na świecie.

Był radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

„Igor dla wielu z nas był mentorem, powiernikiem i przyjacielem. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci i sercach” – pożegnała go w Internecie kancelaria Dentons.

Ireneusz Walencik