Transfer adwokata karnego z kancelarii Kopeć Zaborowski do Bird & Bird

569

Paweł Sawicki jest od stycznia 2024 r. prawnikiem i partnerem kancelarii Bird & Bird – poformowała ta firma „Rynek Prawniczy”, który ustalił, że przeszedł z kancelarii Kopeć Zaborowski, w której kierował praktyką prawa karnego i compliance.

Paweł Sawicki w warszawskim biurze Bird & Bird zajmuje stanowisko partnera i kieruje praktyką prawa karnego gospodarczego, wewnętrznych postępowań wyjaśniających i compliance. Specjalizuje się w prawie karnym, przede wszystkim karnym gospodarczym, reprezentacji stron w postępowaniach sądowych i prowadzeniu firmowych postępowań wyjaśniających w związku z korupcją, oszustwami, nadużyciami uprawnień i działaniami na szkodę spółek. Występuje jako obrońca w procesach karnych, reprezentuje także pokrzywdzonych, głównie firmy, które padły ofiarą nadużyć. Doradza w sprawach z zakresu compliance: opracowuje i wdraża procedury wewnętrzne, przeprowadza ich audyty oraz analizy ryzyk regulacyjnych, jak również w zagadnieniach bezpieczeństwa cyfrowego oraz ochrony tzw. sygnalistów (whistleblowers ) zgłaszających nieprawidłowości w firmach.

Wcześniej przez dwa lata był prawnikiem kancelarii Kopeć Zaborowski. Przedtem przez 2,5 roku pracował w kancelarii NGL Legal, przez 10 lat – w Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Przedtem przez ponad 1,5 roku był prawnikiem w firmie CI Games produkującej gry komputerowe, a przez ponad dwa lata – w firmie Altkom Akademia zajmującej się szkoleniami informatycznymi.

Jest adwokatem od 2010 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2004).

Kancelaria Bird & Bird podała w komunikacie, że transfer Pawła Sawickiego realizuje jej strategię „dalszego rozwoju praktyki rozwiązywania sporów gospodarczych w Polsce i wzmocnienia praktyki spraw karnych gospodarczych”. Sophie Eyre i Evelyn Tjon-En-Fa, współkierujące w Bird & Bird praktyką międzynarodowych postępowań sądowych, oświadczyły, że jego doświadczenie „w zakresie sporów regulacyjnych i spraw karnych gospodarczych w połączeniu z istniejącym już zespołem usług śledczych w Polsce wzmacnia (…) ofertę usług nie tylko na rynku lokalnym”, albowiem wesprze on również „zespół specjalizujący się w sprawach z zakresu transgranicznych oszustw w sprawach cywilnych, wewnętrznych dochodzeń i przestępstw karnych gospodarczych w ramach całej międzynarodowej sieci Bird & Bird”. Natomiast Sławomir Szepietowski, partner zarządzający kancelarią Bird & Bird w Polsce, podkreślił znaczenie doświadczenia nowego partnera „z zakresu postępowań sądowych oraz jego znajomość procesów egzekwowania polskiego prawa” dla klientów kancelarii.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl