Dentons z nagrodą dla najlepszej kancelarii od znanej firmy rankingowej

597
(www.vecteezy.com)

Kancelaria Dentons zdobyła nagrodę Chambers Europe Award 2023 dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce.

Wydawnictwo Chambers and Partners, publikujące katalogi firm prawniczych w formie liczących się w branży rankingów, w 2023 r. zorganizowało połączone konkursy Chambers Europe Awards, z nagrodami dla najlepszych firm prawniczych w Europie, oraz Chambers Diversity & Inclusion Awards: Europe 2023. W tym drugim już po raz czwarty wyłoniło europejskie kancelarie, firmowe zespoły prawne oraz poszczególnych prawników z Europy, wyróżniających się w popieraniu „różnorodności i włączania” (diversity & inclusion – D&I ), szczególnie w odniesieniu do przedstawicieli środowiska LGBT+ oraz kobiet (gender ).

Tegoroczne nagrody w obu konkursach ogłoszono 25 maja 2023 r. w Mediolanie.

Nagrody Chambers Europe Awards honorują pracę krajowych i międzynarodowych firm prawniczych w Europie. Odzwierciedlają ich znaczące osiągnięcia, w tym wybitne dokonania w doradztwie, imponujący wzrost strategiczny i doskonałą jakość obsługi klientów.

W tym roku laureatem nagrody jest kancelaria Dentons. Według uzasadnienia zamieszczonego na internetowej witrynie wydawnictwa Chambers and Partners: „Duży i szeroko doceniany przez rankingi w wielu praktykach zespół z Warszawy jest bardzo popularnym adresem, pod którym można uzyskać różnorodne usługi w wielu specjalizacjach. Firma cieszy się wyjątkową reputacją w zakresie obsługi nieruchomości, podatków i restrukturyzacji wynikajacej niewypłacalności, a także energetyki, prawa konkurencji, zamówień publicznych i ochrony środowiska. Dentons zajmuje również silną pozycję w obsłudze fuzji i przejęć, bankowości i finansów, rynków kapitałowych, private equity i sporów. Dzięki silnej sieci firma jest regularnie wynajmowana do doradzania w zakresie transakcji transgranicznych w Europie Środkowo-Wschodniej i takze transeuropejskich. Klientami kancelarii są znane polskie i międzynarodowe marki, w tym z branż nieruchomości, energetyki i private equity ”.

Na liście firm prawniczych nominowanych do nagród Chambers Europe Awards 2023, oprócz Dentons, znalazły się cztery kancelarie działające w Polsce: Clifford Chance, SSW Pragmatic Solutions, White & Case, WKB Wierciński Kwieciński Baehr.

Nominacje do nagród Chambers Europe Awards są wspólnym dziełem zespołu ekspertów wydawnictwa opracowujących doroczny ranking Chambers Europe – renomowany przewodnik po firmach prawniczych, opracowywany na podstawie wywiadów z ich klientami, którego najnowsza edycja została ogłoszona w marcu. Laureatów nagród jury wybrało z krótkiej listy nominowanych, które w tym roku zostały ogłoszone dla 28 państw i regionów Europy.

W 2022 r. nagrodę Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce zdobyła kancelaria CMS.

W 2021 r. nagrodę otrzymała kancelaria Clifford Chance, podobnie jak w 2018 r., w 2020 r. – Dentons.

W 2017 r. nagrodę dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce dostała Greenberg Traurig. Kancelaria CMS otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award za najwyższą jakość obsługi klientów w Polsce.

W 2016 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Dentons. Greenberg Traurig otrzymała nagrodę Client Service Award.

W 2015 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, która wówczas zdobyła laur najlepszej już po raz piąty (wcześniej w latach 2008, 2011, 2012 i 2013).

W 2014 r. laureatami z Polski były kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz Dentons. Pierwsza otrzymała nagrodę dla najlepszej krajowej, a druga – dla najlepszej międzynarodowej firmy prawniczej roku.

Nagrody Chambers Diversity & Inclusion Awards „celebrują te wewnętrzne zespoły prawne i kancelarie, które wspierają postęp w zakresie różnorodności i włączania”.

W tym roku żadna z nich nie przypadła kancelarii ani prawnikowi z Polski. Dla kancelarii desygnacji nie było, natomiast  indywidualnie otrzymali je za „wyjątkowy wkład w różnorodność i integrację” (Diversity & Inclusion: Outstanding Contribution ) Agnieszka Wiercińska-Krużewska, partner zarządzająca kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr, oraz Cezary Żelaźnicki, partner zarządzający kancelarii PwC Legal. W kategorii dla działów prawnych w firmach (Diversity & Inclusion: In-House Team of the Year ) nominowany był zespół prawników firmy Benefit Systems z branży fitness.

W pierwszej europejskiej edycji nagród Chambers Diversity & Inclusion Awards, w 2019 r., polskimi laureatami byli Jolanta Nowakowska-Zimoch z Greenberg Traurig („Środkowoeuropejska Prawniczka Roku na Rzecz Różnorodności Płci”) oraz Wojciech Kozłowski („Prawnik Pro Bono Roku”) i Igor Ostrowski („Prawnik Roku LGBT+”), obaj z Dentons.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl