ALTO w Gdański Business Center!

295
  • Firma doradcza ALTO wynajęła 1280 mkw. powierzchni w warszawskim kompleksie biurowym Gdański Business Center.
  • Gdański Business Center, wchodzący w skład portfolio Savills Investment Management, oferuje łącznie 101 tys. mkw. 

Savills Investment Management, międzynarodowy menedżer inwestycyjny działający na rynku nieruchomości komercyjnych, podpisał umowę z firmą ALTO na wynajem 1280 mkw. powierzchni w kompleksie biurowym Gdański Business Center. Nowy najemca wprowadzi się do obiektu położonego przy ulicy Inflanckiej w Warszawie w październiku 2023 roku i zaaranżuje swoje biura na czwartym piętrze budynku C. Umowa będzie obowiązywała przez osiem lat.

ALTO jest jedną z najszybciej rozwijających się firm doradczych w Polsce. Świadczy profesjonalne usługi dla międzynarodowych przedsiębiorstw z różnych branż w zakresie doradztwa podatkowego, prawnego, księgowego i kadrowo-płacowego oraz technologii w usługach podatkowych. Główne obszary specjalizacji ALTO to ubezpieczenia, nieruchomości, usługi finansowe, PE/VC, technologie, opieka zdrowotna/life sciences, energetyka i logistyka. Firmę tworzy zespół ponad 170 doradców podatkowych i prawnych, certyfikowanych księgowych oraz innych specjalistów.

Anna Piątek, Junior Asset Manager, Savills Investment Management, powiedziała:

Dziękuję firmie ALTO za zaufanie i wybór naszego kompleksu. To ogromna satysfakcja, że oferta Gdański Business Center i podejmowane przez nas aktywności znajdują uznanie dynamicznie rozwijających się firm. Nie mam wątpliwości, że  powierzchnia biurowa w kompleksie Gdański Business Center stworzy atrakcyjne środowisko pracy dla ALTO.

Julia Racewicz, Head of Asset Management, Office & Logistics, Savills Investment Management, dodała:

– Umowa z ALTO stanowi dla nas potwierdzenie silnej pozycji naszej inwestycji na niezwykle konkurencyjnym, warszawskim rynku biurowym.

Kamil Lewandowski, partner oraz współzałożyciel ALTO, dodał:

W ALTO pracujemy wspólnie na to, aby być świetnym miejscem dla ludzi i staramy się tworzyć najlepsze możliwe warunki dla ich rozwoju. Jesteśmy przekonani, że otoczenie, w którym na co dzień funkcjonujemy odgrywa w tym kontekście istotną rolę. Dlatego podejmując decyzję o zmianie lokalizacji naszego warszawskiego biura, braliśmy pod uwagę atrakcyjność lokalizacji, infrastrukturę komunikacyjną oraz przede wszystkim jakość i klasę biurowca. Wszystko w jednym celu abyśmy wszyscy czuli się w nowych przestrzeniach komfortowo. Wierzymy, że zarówno zespół ALTO, jak i nasi klienci docenią tę zmianę. Dziękujemy Savills IM za entuzjastyczne przyjęcie nas do grona najemców i liczymy na dalszą udaną współpracę.

Gdański Business Center to nowoczesny kompleks czterech budynków biurowych klasy A, zlokalizowany w centrum Warszawy. Inwestycja powstała w latach 2014 (faza pierwsza) oraz 2016 (faza druga). Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Gdański Business Center ulokowane są także restauracje, kawiarnia, salon kosmetyczny, przedszkole, centrum medyczne, klub fitness Zdrofit oraz ogólnodostępny dziedziniec z elementami zieleni i małej architektury. W Gdański Business Center znajduje się także 1379 miejsc parkingowych podziemnych i 76 naziemnych oraz infrastruktura dla rowerzystów z 416 stojakami rowerowymi, szatniami i prysznicami. Wśród kluczowych najemców parku biurowego znajdują się Provident Polska, KPMG, Allianz, Philip Morris, Euronet, KMD, Uber, Nielsen, Dell.

Kompleks położony jest tuż przy stacji pierwszej linii metra Dworzec Gdański oraz przy stacji kolejowej Warszawa Gdańska. W pobliżu inwestycji znajduje się również wiele przystanków autobusowych, tramwajowych oraz punkty wypożyczania rowerów miejskich, co gwarantuje doskonałą komunikację z innymi dzielnicami Warszawy. Bliskość Mostu Gdańskiego dodatkowo ułatwia komunikacyjną dostępność prawobrzeżnej Warszawy. W sąsiedztwie kompleksu znajdują się liczne udogodnienia, m.in. galeria handlowa Westfield Arkadia.

Inwestycja mogąca pochwalić się certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie Excellent, została zakupiona przez Savills IM w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych.

Więcej informacji o Gdański Business Center można znaleźć tutaj, a także na Facebooku i LinkedIn.

Materiał kancelarii ALTO