NRF doradza Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju przy finansowaniu Cersanitu

188

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju przy zabezpieczonym kredycie uprzywilejowanym w wysokości 42 mln euro udzielonym Cersanit S.A. Inwestycja ta jest częścią szeroko zakrojonego wsparcia EBOiR dla zmagającej się z rosyjską inwazją Ukrainy.

Finansowanie udzielone przez EBOiR umożliwi Cersanitowi zwiększenie produkcji płytek ceramicznych i ceramiki sanitarnej zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie, w tym ukończenie inwestycji w zakresie produkcji wielkoformatowych płytek ceramicznych w Ukrainie, przebudowę fabryki wyrobów akrylowych w Polsce oraz zakończenie inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej, a także innych inwestycji modernizacyjnych w Polsce.

Cersanit S.A. jest europejskim liderem w produkcji i dystrybucji płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek. Grupa Cersanit działa głównie w Polsce i całej Europie, ale rozszerza swoją działalność na Bliski Wschód, Azję Środkową i Afrykę Północną.

Warszawskim zespołem kierowała counsel  Marta Kawecka, a w skład zespołu wchodzili counsel  Joanna Braciszewska-Szarapa, senior associate  Igor Kondratowicz oraz paralegal  Wiktoria Jadczak. Associate  Michał Rutkowski kierował pracami związanymi z zabezpieczeniami i koordynował kontakty z innymi wierzycielami Cersanitu.

Doradztwo w zakresie prawa angielskiego i niemieckiego zapewniały biura Norton Rose Fulbright w Londynie i Frankfurcie.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright