Andrzej Zając obejmuje stanowisko szefa Praktyki Energetyki i Nieruchomości w B2RLaw

222

Andrzej jest adwokatem z prawie 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Dewizą Andrzeja jest świadczenie usług prawnych w taki sposób, by stworzyć odpowiednie warunki do finalnej realizacji projektu (making things happen ). Andrzej zajmuje się skomplikowanymi transakcjami w zakresie prawa nieruchomości oraz energetyki, pozyskiwaniem finansowania projektów z ww. branż oraz obsługą procesu inwestycyjnego.

Obsługiwał wiele z największych transakcji na polskim rynku, w tym projekty transgraniczne, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji dotyczących przestrzeni magazynowych, produkcyjnych i komercyjnych oraz szerokiego zakresu inwestycji w ramach budowy polskiego offshore. Wśród jego klientów znajdują się najwięksi polscy deweloperzy i inwestorzy, zagraniczne fundusze inwestycyjne i międzynarodowe koncerny energetyczne.

Aktualnie Andrzej jest prawniczym „prekursorem” budowy polskiego sektora offshore, w tym w szczególności prowadzi projekty niezwykle istotne dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. W ramach B2RLaw Andrzej będzie odpowiedzialny za stworzenie lokalnego biura dedykowanego obsłudze sektora offshore.

Tym, co wyróżnia Andrzeja jest jego bardzo biznesowe podejście do projektów. W swojej pracy zawsze skupia się na dokładnym zrozumieniu potrzeb i celów klienta, a następnie na doprowadzaniu spraw do końca. Jest to wartość dodana jego pracy, którą trudno przecenić.

Takiego właśnie zdania są klienci Andrzeja, którzy już wielokrotnie dali temu wyraz, wyróżniając Andrzeja w kolejnych edycjach prestiżowego rankingu The Legal 500 jako  Next Generation Partner. Klienci doceniają niespotykane zaangażowanie w projekty, które dla nich prowadzi, oraz jego ogromną wiedzę prawniczą i nieprzeciętną pracowitość.

Opisują Andrzeja jako „ciężko pracującego i zorientowanego na cele, z dobrą znajomością kwestii biznesowych i finansowych oraz dużą dozą zdrowego rozsądku”, a także jako „zdecydowanie kompetentnego, a jednocześnie bardzo proaktywnego; (jego) zespół jest naprawdę zmotywowany przy każdym wyznaczonym zadaniu i dąży do uzyskania wyniku zapewniającego świetne rezultaty w zakresie naszych transakcji”.

– Andrzej może pochwalić się nie tylko dogłębną wiedzą prawniczą, bogatym doświadczeniem zawodowym i szerokim portfolio  klienckim, ale również praktycznym podejściem biznesowym, co bardzo cenią jego klienci. Podkreśla przywiązanie do wartości kluczowych dla B2RLaw, takich jak: wsparcie w zrównoważonym rozwoju, perspektywa międzynarodowa, praca zespołowa, współpraca z klientami prowadząca do osiągania wspólnych celów biznesowych, ale i zachowanie balansu pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Ze względu na swoją specyfikę branża nieruchomości i budownictwa może negatywnie wpływać na środowisko naturalne, jeśli nie jest właściwie zarządzana. Jednak prawidłowo wykonane realizacje mogą mieć pozytywny wpływ na otoczenie. W obszarze energetyki Andrzej koncentruje się na odnawialnych źródłach energii, co również jest spójne z wartościami B2RLaw. Andrzej kładzie szczególny nacisk na ekologiczne aspekty realizacji projektów nieruchomościowo-budowlanych czy energetycznych, a w B2RLaw również wspieramy koncepcję zrównoważonego budownictwa, stawiamy na ekonomię i ekologię projektów naszych klientów, wpisując się w obowiązujące trendy oraz wyznaczając nowe – mówią we wspólnym oświadczeniu Bartłomiej Jankowski i Rafał Stroiński, partnerzy zarządzający w B2RLaw.

Materiał kancelarii B2RLaw