Finał V edycji konkursu dla aplikantów organizowanego przez JDP

218

11 maja 2023 r. odbył się finał V edycji ogólnopolskiego konkursu dla aplikantów adwokackich i radcowskich „Spory budowlane w orzecznictwie SN”. Konkurs organizowany przez kancelarię JDP już od kilku lat przyciąga młodych i ambitnych prawników. Jego celem jest promowanie zdolnych aplikantów zainteresowanych cywilnoprawnymi zagadnieniami rynku budownictwa stanowiącego jeden z głównych sektorów polskiej gospodarki. W dotychczasowych pięciu edycjach konkursu zostało nadesłanych blisko 300 glos do orzeczeń Sądu Najwyższego istotnych dla praktyki kontraktów budowlanych.

Tegoroczni finaliści zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności przed komisją składającą się z ekspertów JDP oraz przedstawicieli wiodących izb gospodarczych zrzeszających największe firmy z sektora budownictwa i infrastruktury w Polsce.

Kancelaria JDP po raz kolejny zorganizowała konkurs we współpracy z izbami gospodarczymi:

Patronem medialnym ponownie było wydawnictwo C.H.Beck (publikujące zwycięskie glosy). Konkurs wsparły także okręgowe izby radców prawnych i okręgowe rady adwokackie w całej Polsce.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie glosy do jednego z trzech zaproponowanych orzeczeń SN dotyczących kwestii prawnych istotnych dla inwestycji budowlanych.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

  • I miejsce: Kamil Dolniak– aplikant adwokacki pierwszego roku z Warszawy
  • II miejsce: Magdalena Pieczniak– aplikantka radcowska drugiego roku z Lublina
  • III miejsce: Szymon Burnus– aplikant radcowski trzeciego roku z Krakowa

Pozostałe miejsca zajęli:

  • IV miejsce: Karolina Gęsina – aplikantka adwokacka trzeciego roku z Warszawy
  • V miejsce: Małgorzata Depa– aplikantka radcowska drugiego roku z Rzeszowa
  • VI miejsce: Miłosz Klotz– aplikant radcowski pierwszego roku z Warszawy
  • VII miejsce: Karol Rębisz – aplikant adwokacki trzeciego roku z Rzeszowa

Zwycięskie glosy zostaną opublikowane w „Monitorze Prawniczym” wydawnictwa C.H.Beck. Laureaci konkursu otrzymali także nagrody pieniężne (3 tys. zł – 7 tys. zł) oraz zestawy książek wydawnictwa C.H.Beck.

– Cieszymy się, że organizowany przez nas konkurs po raz kolejny spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników jak i partnerów. Nadesłane glosy pochodziły od zdolnych aplikantów adwokackich i radcowskich z całego kraju. Zarówno część pisemna, jak i ustna (obrona swoich poglądów przed komisją konkursową) stały na wysokim poziomie. Z przyjemnością będziemy kontynuować tradycję tego konkursu i obserwować, jak laureaci i uczestnicy z poprzednich lat rozwijają się zawodowo – podsumował prof. Przemysław Drapała, partner w kancelarii JDP i przewodniczący komisji konkursowej.

Materiał kancelarii JDP Drapała & Partners