B2RLaw doradcą Moffitt Cancer Center i OncoBay Clinical

145
(www.unsplash.com)

B2RLaw doradzała Moffitt Cancer Center i OncoBay Clinical, jednej z jej spółek zależnych, w inwestycji w OncoBay przez Clinscience, globalną organizację z siedzibą w Warszawie, zajmującą się badaniami klinicznymi. Inwestycja zapewni Grupie Neuca, spółce macierzystej Clinscience, większościowy udział w OncoBay. Łączna wartość transakcji wyniosła 33,5 mln dolarów (ok. 150 mln zł).

OncoBay to butikowa organizacja badań klinicznych, specjalizująca się w immunoonkologii i terapii komórkowej, oferująca kompleksowe, niestandardowe rozwiązania CRO dla globalnych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. Moffitt Cancer Center & Research Institute jest ośrodkiem leczenia i badań nad rakiem o charakterze non-profit, zlokalizowanym w Tampie na Florydzie. Założony w 1981 roku przez ustawodawcę Florydy szpital został otwarty w październiku 1986 roku na kampusie Uniwersytetu Południowej Florydy.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej dystrybucji produktów farmaceutycznych w Polsce.

Obie spółki będą wspólnie pracować nad rozwojem badań z zakresu immunoonkologii dla globalnego portfela klientów.

B2RLaw doradzała we wszystkich polskich aspektach transakcji. Zespół B2RLaw był kierowany przez Agnieszkę Hajos-Iwańską (adwokat, partner), a w jego skład wchodzili: Luiza Wyrębkowska (radca prawny, counsel ), Piotr Leonarski (adwokat, doradca podatkowy, counsel ) oraz Krzysztof Judasz (młodszy prawnik).

Materiał kancelarii B2RLaw