SSW Pragmatic Solutions uruchomiła japońskie biuro

371

Jak ustalił „Rynek Prawniczy” kancelaria SSW Pragmatic Solutions utworzyła w swojej krajowej strukturze tzw. biuro japońskie.

Japan Desk to zespół doradców, którzy mają służyć wsparciem firmom z Japonii przy inwestycjach w Polsce i innych krajach regionu Europie Środkowo-Wschodniej. O uruchomieniu biura japońskiego oferującego doradztwo prawne, finansowe i inwestycyjne, kancelaria poinformowała w Internecie, w lutym 2023 r. Tworzą go eksperci z polskich działów SSW oraz konsultanci z Japonii. Kieruje nim prawnik, counsel  Mikio Kobayashi, a do zespołu wchodzą także doradcy biznesowi, senior consultants  Keiichiro Asano i Masato Hayashi, partner bankowości inwestycyjnej Cezary Pyszkowski oraz prawnik, partner Mateusz Chmielewski.

Zespół może doradzać w takich sprawach jak np. obsługa fuzji i przejęć, finansowanie korporacyjne, kapitałowe i dłużne, due diligence prawne, podatkowe, finansowe. Oferuje również doradztwo branżowe i  handlowe.

Mikio Kobayashi jest angielskim solicitorem. W SSW Pragmatic Solutions pracuje od grudnia 2022 r. Wcześniej przez 7,5 roku był  prawnikiem biura kancelarii White & Case w Tokio. Przedtem przez 3,5 roku pracował w tokijskim biurze amerykańskiej kancelarii Vinson & Elkins. Przed dwa lata szkolił się na solicitora w biurze brytyjskiej kancelarii Ashurst w Londynie.

Keiichiro Asano współpracuje z SSW Pragmatic Solutions od stycznia 2023 r. Jest współwłascicielem firmy Copernicus Trading w Toruniu zajmującej się doradztwem biznesowym. Wcześniej był dyrektorem w japońskiej fabryce Sohbi Craft Poland w Ostaszewie pod Toruniem, produkującej precyzyjne elementy metalowe do samochodów. 

Masato Hayashi jest współzałożycielem firmy Copernicus Trading. Wcześniej był doradcą zarządu w Sohbi Craft Poland. Jest też zawodnikiem futbolowej drużyny klubu Unia Drobex Solec Kujawski, która gra w III lidze piłki nożnej.

Cezary Pyszkowski jest od lutego 2022 r. doradcą linii biznesowej SSW Finance oferującej doradztwo transakcyjne i finansowe. Wcześniej przez prawie 2,5 roku kierował firmą China Europe Services Ltd. kojarzącą partnerów i przedsięwzięcia biznesowe z Europy i Chin. Przedtem przez pół roku był prezesem firmy Boryszew Automotive Plastics produkującej plastikowe elementy do samochodów. Przez prawie pięć lat był w zarządzie Grupy Boryszew. Prawie siedem lat był dyrektorem w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej w firmie  doradztwa transakcyjnego UniCredit CAIB Poland. Pracował także w biurach maklerskich CDM Pekao i Pomorskiego Banku Kredytowego.

Mateusz Chmielewski jest radcą prawnym i angielskim solicitorem. Kieruje działem biznesu międzynarodowego i doradza w ramach praktyk rynków kapitałowych oraz fuzji i przejęć. Specjalizuje się w obsłudze ofert publicznych akcji, emisji obligacji, transakcji M&A. W SSW Pragmatic Solutions pracuje od 3,5 roku. Wcześniej przez 1,5 roku kierował Departamentem Prawnym Banku Pekao. Przedtem przez prawie trzy lata był prawnikiem kancelarii Gide Loyrette Nouel, przez 3,5 roku – Greenberg Traurig i jej poprzedniczki, kancelarii Dewey & LeBoeuf, przez cztery lata pracował w biurach kancelarii Ashurst w Londynie i Singapurze, m.in. szkoląc się na solicitora.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl