NRF doradza Panattoni przy budowie obiektu BTS dla Poczty Polskiej

274

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała firmie Panattoni jako deweloperowi przy budowie nowego centrum logistycznego w Radzyminie realizowanego w formule BTS (built-to-suit ) dla Poczty Polskiej.

Obiekt ten będzie miał ponad 50 tys. mkw. powierzchni i uzyska certyfikat w systemie BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method ). Stanowi on najnowszą i najnowocześniejszą inwestycję Poczty Polskiej realizowaną w ramach jej nowego strategicznego planu rozwoju.

Zespół warszawski negocjował długoterminową umowę najmu, na podstawie której Panattoni buduje obiekt, oraz kontynuuje doradztwo prawne w odniesieniu do procesu budowy.

Panattoni – jeden z kluczowych klientów Norton Rose Fulbright w Polsce – jest liderem rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Jako deweloper powierzchni przemysłowych spółka dąży do wspierania lokalnego biznesu poprzez dostarczanie wielofunkcyjnych i szytych na miarę obiektów magazynowych.

Poczta Polska jest państwowym operatorem pocztowym utworzonym pierwotnie w 1558 roku. Jest największą firmą pocztową w kraju, która dodatkowo świadczy usługi kurierskie, bankowe, ubezpieczeniowe i logistyczne.

Transakcję prowadził senior associate  Jakub Kowalczyk, którego wspierała associate  Magdalena Olechniewicz-Blocher z warszawskiego zespołu nieruchomości i prawa budowlanego. Transakcję nadzorowała partner Magdalena Zienkiewicz.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright