Tomasz Rogalski partnerem w warszawskim biurze Norton Rose Fulbright

485

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright podała dzisiaj do wiadomości, że z dniem 1 stycznia 2023 r. do grona jej partnerów dołączył Tomasz Rogalski, prawnik specjalizujący się w bankowości, energetyce i restrukturyzacji w warszawskim biurze kancelarii.

Tomasz Rogalski jest radcą prawnym od 2009 r. oraz doradcą restrukturyzacyjnym od 2017 r. W 2005 r. z wyróżnieniem ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Cambridge (British Centre for English and European Legal Studies ). Następnie, w 2006 r. ukończył Podyplomowe Studium Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2021 r. podyplomowe studia fintech na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest słuchaczem podyplomowych studiów na kierunku morska energetyka wiatrowa na Politechnice Gdańskiej.

Tomasz Rogalski posiada ponad 18 lat doświadczenia zawodowego. Z Norton Rose Fulbright związany jest od 2008 r. Doradza przy różnorodnych projektach krajowych i międzynarodowych oraz transakcjach w sektorze bankowym i finansowym. Posiada bogate doświadczenie w transakcjach z zakresu energetyki i infrastruktury (finansowanie project finance, partnerstwo publiczno-prawne, fuzje i przejęcia w energetyce oraz kwestie regulacyjne w tym sektorze), finansowania nieruchomości, restrukturyzacji pozasądowej i sądowej, transakcjach finansowania dla sektora telekomunikacyjnego oraz finansowania korporacyjnego. W swojej praktyce koncentruje się również na usługach finansowych (obrót instrumentami finansowymi, np. instrumentami pochodnymi, usługi maklerskie oraz kwestie regulacyjne z uwzględnieniem rozporządzeń MiFID II, MAR, EMIR i REMIT) oraz na sektorze fintech.

Zdaniem Grzegorza Dyczkowskiego, partnera zarządzającego biurem w Warszawie i kierującego praktyką bankowości i finansów:

– Tomasz, odkąd dołączył do Norton Rose Fulbright 15 lat temu, wniósł bardzo wiele do naszej praktyki bankowej i energetycznej w Polsce. Bardzo cieszymy się na współpracę z nim w jego nowej roli przy dalszej obsłudze klientów kancelarii w Polsce i za granicą. Tomasz zdobył unikalną wiedzę i zbudował silne relacje z klientami, zwłaszcza z sektora bankowości i energetyki. Połączenie jego umiejętności i doświadczenia pomoże naszym krajowym i międzynarodowym klientom radzić sobie z nadchodzącymi zmianami i wykorzystywać przyszłe możliwości.

Od 2014 r. Tomasz Rogalski jest wyróżniany za pracę w sektorach bankowości i energetyki oraz restrukturyzacji przez międzynarodowe rankingi prawnicze, takie jak Chambers Global, Chambers Europe, The Legal 500 Europe, Middle East and Africa oraz IFLR 1000, które piszą o nim:

  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa, edycja z 2022 r. (która przyznała Tomaszowi tytuł wschodzącej gwiazdy (Rising Star) w Polsce – w sektorze energetyki i zasobów naturalnych): „Kierujący praktyką Tomasz Rogalski jest najwyższej klasy prawnikiem specjalizującym się w prawie energetycznym. Podoba nam się jego skupienie na transakcjach finansowania projektowego, w ramach których kieruje pracami zarówno nad dokumentami finansowania, jak i prawnymi badaniami due diligence. Takie kompleksowe podejście jest dla nas, jako kredytodawcy udzielającego na polskim rynku energetycznym finansowania projektowego, bardzo pomocne, ponieważ jeden prawnik może doradzać zarówno w kwestiach finansowych, jak i regulacyjno-energetycznych w ramach jednej transakcji. To dla nas duży atut”; „Tomasz Rogalski jest prawnikiem wysoce skoncentrowanym na potrzebach biznesowych klienta, posiadającym wyjątkowe umiejętności i potrafiącym skupić się na kluczowych kwestiach, co pozwala nam zamykać transakcje”; „Tomasz Rogalski proaktywnie angażuje się w transakcję, doradzając nie tylko w kwestiach prawnych, ale także podając przykłady standardów rynkowych”; „Tomasz Rogalski ma bardzo dobre kontakty, posiada duże doświadczenie i zapewnia silne wsparcie w kwestiach regulacyjnych, badaniach due diligence i negocjowaniu umów”.
  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa, edycja z 2022 r. (która przyznała Tomaszowi tytuł rekomendowanego prawnika (Recommended Lawyer ) w sektorze bankowości i finansów): „Szczególnie podoba nam się współpraca z Tomaszem Rogalskim. Tomasz jest bardzo błyskotliwym i kompetentnym prawnikiem bankowym, który zna dokumentację bankową na wylot i oferuje bardzo dobre porady prawne i biznesowe. Doceniamy jego dyspozycyjność i gotowość do poświęcenia czasu na poszukiwanie praktycznych rozwiązań”.
  • Chambers Europe 2020 (która uplasowała go na poziomie Band 4 w Polsce – bankowość i finanse): „Dotrzymuje obietnic”; „Połączenie umiejętności technicznych i solidności to wszystko, czego potrzeba”.
  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa, edycja z 2022 r. (która przyznała Tomaszowi tytuł partnera nowej generacji (Next Generation Partner ) w Polsce – w dziedzinie restrukturyzacji i upadłości): „Zespół Tomasza Rogalskiego był zawsze elastyczny, rzetelny i terminowo dostarczał dokumentację dobrej jakości. Czasami można było oczekiwać większego wsparcia negocjacyjnego, ale zespół rozwija tę umiejętność”; „Tomasz Rogalski jest zawsze dostępny w celu kontaktu, potrafi odpowiednio zbilansować swój zespół i zarządzać jego mocnymi stronami”.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright