Kancelaria GRK powiększa grono partnerów i tworzy praktykę prawa własności intelektualnej

432

Do zarządzanej przez adwokatów Bogumiłę Górnikowską, Martę Rytlewską oraz Bartosza Koska kancelarii dołączył adwokat Tomasz Rytlewski, który objął stanowisko partnera i będzie kierował pracami nowoutworzonego zespołu prawa własności intelektualnej.

Adwokat Tomasz Rytlewski specjalizuje się w prawie autorskim i obsłudze podmiotów z branży filmowej, posiada również wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej spółek prawa handlowego. W jego praktyce obecne jest też prawo nowych technologii.

Mecenas Rytlewski w latach 2022 i 2021 był rekomendowany do grona pięciu najlepszych w Polsce specjalistów w dziedzinie prawa autorskiego i praw pokrewnych w Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika „Rzeczpospolita”. Jest również współautorem komentarza do ustawy o działalności leczniczej  (2013) oraz komentarza do ustawy o rynku mocy (2022).

Przed dołączeniem do zespołu GRK Adwokaci był przez kilkanaście lat partnerem, a przez cztery  lata partnerem zarządzającym kancelarii Porwisz i Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni.

Wraz z mecenasem Tomaszem Rytlewskim do zespołu kancelarii dołączyli radca prawny Mateusz Serwa (specjalista z zakresu prawa autorskiego, ochrony danych osobowych i prawa pracy), radca prawny Paweł Tabora (specjalista z zakresu prawa autorskiego i prawnej obsługi sporów cywilnych), aplikant radcowski Krzysztof Pająk oraz Wojciech Janowski.

W związki z rozwojem zespołu GRK Adwokaci | Górnikowska Rytlewscy Kosek uzupełnia swoją ofertę o nowe specjalizacje. Kancelaria specjalizująca się dotychczas przede wszystkim w prawie gospodarczym, prawie karnym, w prowadzeniu spraw o ochronę dóbr osobistych, a także w prawie działalności reglamentowanej i regulowanej, w tym w prawie farmaceutycznym, rozpoczyna kompleksowe świadczenie usług w zakresie prawa własności intelektualnej i  ochrony danych osobowych.

Materiał kancelarii GRK Adwokaci