NRF doradza Panattoni przy budowie obiektu BTS dla TEDi

111

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała Panattoni jako deweloperowi przy budowie w Stargardzie nowego obiektu BTS (built-to-suit ), o powierzchni 87,3 tys. mkw., dostosowanego do potrzeb TEDi, niemieckiej sieci handlowej posiadającej 2750 sklepów w Europie.

Dla biurowej części obiektu uzyskany zostanie certyfikat w systemie BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method).

Warszawski zespół kancelarii wynegocjował umowy, na podstawie których Panattoni wybudowała hub logistyczny w formule BTS (built-to-suit) dla TEDi jako najemcy oraz doradzał przy sprzedaży gotowego obiektu na rzecz podmiotu z grupy TEDi – HH Immo.

Panattoni – jeden z kluczowych klientów Norton Rose Fulbright w Polsce – jest liderem rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Jako deweloper powierzchni przemysłowych spółka dąży do wspierania lokalnego biznesu poprzez dostarczanie wielofunkcyjnych i szytych na miarę obiektów magazynowych.

TEDi, która posiada około 2750 sklepów i zatrudnia 24,5 tys. pracowników w 11 krajach w Europie, to jedna z wiodących spółek w branży artykułów niespożywczych. TEDi pozycjonuje się jako przyjazny rodzinom lokalny dostawca obecny zarówno w dużych miastach, jak i na obszarach wiejskich. Poza produktami codziennego użytku, akcesoriami i dekoracjami imprezowymi, narzędziami i materiałami dla majsterkowiczów i urządzeniami elektrycznymi, sieć oferuje również artykuły szkolne i biurowe, zabawki oraz produkty drogeryjne i kosmetyczne.

Transakcję poprowadziła partner Magdalena Zienkiewicz, którą wspierała Patrycja Pakla (senior associate ) z warszawskiego zespołu nieruchomości.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright