Prawnik farmaceutyczny przeszedł do Deloitte Legal z kancelarii KRK

437

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Jakub Misiak jest od sierpnia 2022 r. prawnikiem kancelarii Deloitte Legal. Przeszedł z kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński, w której zajmował stanowisko senior associate.

Kancelaria Deloitte Legal podała na swojej witrynie internetowej, iż objął stanowisko partner associate i współpracuje także z „multidyscylinarnym zespołem” firmy doradczej Deloitte oferującym swoje usługi branży life sciences i health care, który kompleksowo „łączy wiedzę i doświadczenie z obszaru prawnego, podatkowego, cyfrowego, zarządzania ryzykiem i compliance ”.

(www.linkedin.com)

Jakub Misiak specjalizuje się w obsłudze firm i innych jednostek z sektorów usług ochrony zdrowia i farmacji. Doradza w kwestiach regulacji, compliance, umów i sporów sądowych dotyczących badań klinicznych, wytwarzania, dystrybucji hurtowej i aptecznej, marketingu, refundacji leków, a także wyrobów medycznych i  weterynaryjnych, oraz komercjalizacji wynalazków i odkryć z zakresu biotechnologii, genetyki i bioinformatyki.

Wcześniej przez 3,5 roku był prawnikiem farmaceutycznego butiku KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński. Przedtem przez 4,5 roku pracował w specjalistycznej kancelarii prawa farmaceutycznego Tomasik Jaworski z Warszawy, a przez prawie dwa lata – w kancelarii Pietrzyk Wójtowicz Dubicki.

Jest adwokatem od 2017 r., absolwentem studiów prawniczych Uniwersytetu  Warszawskiego (2012) .

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl