Nominowano finalistów w krajowym konkursie na wschodzące gwiazdy prawniczego rzemiosła

751

Kapituła konkursu „Rising Stars – liderzy jutra 2022” nominowała 24 października 2022 r. grono 35 tegorocznie wschodzących gwiazd świata prawniczego – 15 prawniczek i 20 prawników, z którego wyłonieni zostaną zwycięzcy. Wyniki konkursu – dziesiątka laureatów oraz ewentualnie pięć osób uhonorowanych nagrodami specjalnymi – zostaną ogłoszone 23 listopada.

Konkurs organizowany przez wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska – to już jedenasta edycja – co roku wyłania innowacyjnych, kreatywnych i czujących nowe trendy rynkowe młodych prawników (do 35. roku życia) z kancelarii, firm, administracji, uczelni i organizacji społecznych, charakteryzujących się ponadto wiedzą pogłębianą w pracy naukowej oraz zaangażowaniem społecznym. Według informacji portalu internetowego Prawo.pl do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 139 kandydatur.

W kapitule konkursu, która wybiera finalistów i zwycięzców, są m.in.: Danuta Przywara z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (przewodnicząca), Włodzimierz Albin, prezes wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, prezesi Naczelnej Rady Adwokackiej i  Krajowej Rady Radców Prawnych, przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw oraz Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych.

A oto lista finałowa (alfabetycznie, dane osobowe za Wolters Kluwer Polska, dane zawodowe – ustalenia redakcji):

  • Andrzej Boboli – radca prawny, manager w kancelarii Olesiński i Wspólnicy
  • Ewelina Bzducha – adwokat polska i amerykańska, associate w kancelarii Clifford Chance
  • Piotr Czulak – radca prawny, senior associate w kancelarii DLA Piper
  • Olga Dobrowolska – dyrektorka departamentu pomocy prawnej w fundacji Centrum Białoruskiej Solidarności
  • Rafał Dostatni – doradca podatkowy, senior associate w kancelarii DLA Piper
  • Agata Duda-Bieniek – radca prawny, doradca restrukturyzacyjny w kancelarii Resist Rezanko Sitek
  • Dominika Durchowska – adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners
  • Tomasz Gawliczek – radca prawny, rzecznik patentowy w kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi
  • Kaja Grześków – radca prawny w firmie Uninova
  • Adrian Janus – radca prawny, dyrektor działu prawnego i zarządzania zgodnością w firmie Scanmed
  • Paweł Kaźmierczyk – associate w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
  • Jarosław Kola – managing associate w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
  • Michał König – adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners
  • Tomasz Kozak – radca prawny w kancelarii prawnej online Legalspot
  • Magdalena Krawczyk – adwokat, senior associate w kancelarii Kubas Kos Gałkowski
  • Jakub Krysa – radca prawny, partner w kancelarii Kochański & Partners
  • Karolina Kulikowska – radca prawny, associate w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
  • Judyta Latymowicz – adwokat, partner w kancelarii Legally.Smart Latymowicz, Liżewski, Rozbicka-Cieślińska, Tkaczyk w Warszawie
  • Łukasz Łaguna – aplikant adwokacki w kancelarii Baran Książek Bigaj
  • Sabrina Mana-Walasek – adwokatka w Warszawie
  • Anna Macijeuskaja – associate w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
  • Jacek Olejarz – adwokat, założyciel kancelarii Legalden w Warszawie
  • Andrzej Pałys – doradca podatkowy w Warszawie
  • Marta Popławska – associate w kancelarii Greenberg Traurig
  • Paulina Rzeszut – adwokat w indywidualnej kancelarii w Chorzowie
  • Władysław Semerynski – prawnik w kancelarii Squire Patton Boggs
  • Bartosz Sokół – doradca restrukturyzacyjny, prezes zarządu kancelarii Kubiczek Michalak Sokół w Katowicach
  • Maria Szczepańska – adwokat, counsel w kancelarii Rymarz Zdort
  • Katarzyna Szczudlik – adwokat, partner w kancelarii SSW Pragmatic Solutions
  • Arkadiusz Szczudło – adwokat, partner zarządzający w kancelarii Creativa Legal w Warszawie
  • Piotr Szulc – radca prawny, dyrektor biura prawnego w firmie deweloperskiej Ataner w Poznaniu
  • Bartłomiej Ślemp – associate w kancelarii DLA Piper
  • Artur Tim – doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny w kancelarii Sicher in Polen w Monachium
  • Tomasz Tomczak – radca prawny w kancelarii Kowalik Kosecka & Partnerzy we Wrocławiu
  • Anna Wilińska-Zelek – adwokat w kancelarii Filipiak Babicz Legal w Poznaniu

Tu wyniki konkursu z 2021 r., a tutaj lista finałowa konkursu z 2021 r.

Tu wyniki  konkursu z 2020 r., a tutaj lista finałowa konkursu z 2020 r.

Tu wyniki konkursu z 2018 r., a tutaj lista finałowa konkursu z 2018 r.

Tutaj wyniki konkursu z 2017 r., tutaj lista finałowa konkursu z 2017 r., a tu wyniki konkursu z 2016 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl