Van der Vorm Vastgoed kupuje 128 lokali w Krakowie

308

Van der Vorm Vastgoed, jeden z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych, obecny od lat na polskim rynku, zamknął negocjacje dla kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Fundusz zakończył podpisywanie szeregu umów przedwstępnych na zakup lokali w transakcji Greendustry przy ulicy Romanowicza w centrum Krakowa. Nabyte lokale przeznaczone zostaną na wynajem długoterminowy. Nad przebiegiem całej transakcji czuwał zespół prawników z działu nieruchomości KWKR.

Wieloletnia współpraca z wiodącym funduszem

Van der Vorm Vastgoed Group jest jednym z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Rotterdamie. Firma posiada nieruchomości na terenie całej Unii Europejskiej: w Niderlandach, Belgii i Francji, w Wielkiej Brytanii oraz Polsce. To dzięki wsparciu prawników z działu nieruchomości nasz klient – na przestrzeni kilku lat współpracy – był w stanie zrealizować kilka znaczących projektów. Fachowe podejście do zleconych działań pozwoliło wykonać takie transakcje, jak warszawska La Praga, kompleks budynków mieszkalnych przy ulicy Zaczarowane Koło w krakowskiej dzielnicy Krowodrza czy choćby zakup zabytkowej kamienicy w centrum Starego Miasta Krakowa, przekształconej w luksusowy aparthotel.

Co wyróżnia inwestycję Greendustry?

Inwestycja Greendustry powstająca przy ulicy Romanowicza w krakowskiej dzielnicy Podgórze,  jest miejscem stworzonym dla osób ceniących sobie spokój, ale jednocześnie stale pragnących mieszkać w okolicach centrum miasta. Na unikalny charakter tej dzielnicy składają się także jej uwarunkowania historyczne; to właśnie w trakcie II wojny światowej przez Podgórze przebiegała granica żydowskiego getta. A zatem umiejętne połączenie nowoczesnych rozwiązań, wykorzystywanych w branży deweloperskiej, z wiekowymi, zabytkowymi budynkami wymaga od dewelopera wyjątkowej ostrożności i dobrego smaku. Stąd też stroną transakcji, z którą grupa zdecydowała się współpracować, został deweloper Quelle Lokum.

Umowy przedwstępne na zakup lokali przy ulicy Romanowicza zostały zawarte na początku sierpnia w Krakowie między funduszem a wcześniej wspomnianym Quelle Lokum. Planowy termin oddania lokali do użytku przypada na drugi kwartał 2023 roku.

Polska strategiczny rynek dla holenderskiego funduszu

Margarethe van der Vorm, szefowa działu inwestycyjnego, stwierdza, że ​​Grupa Van der Vorm Vastgoed od lat postrzega Polskę jako rynek strategiczny, a Greendustry nie jest pierwszym tego typu projektem, gdyż fundusz dokonał już kilkunastu podobnych inwestycji na terenach Warszawy i Krakowa. Przy wszystkich transakcjach mieli przyjemność doradzać specjaliści z naszej kancelarii. Każda inwestycja to dla nas nowe, ekscytujące przedsięwzięcia. Dokładamy wszelkich starań, aby w pierwszej kolejności zabezpieczyć interesy klienta podczas całego procesu inwestycyjnego: począwszy od audytu techniczno-prawnego po uzyskanie niezbędnych pozwoleń na realizację projektu aż po negocjacje, prowadzące do zawarcia finalnej umowy kupna-sprzedaży.

Przy realizacji transakcji opiewającej na zakup 128 lokali działaliśmy etapowo. W pierwszej kolejności Van der Vorm podpisał umowę na zakup 50 lokali. Drugi etap transakcji, który został sfinalizowany w lipcu tego roku, zakłada zakup kolejnych 78 mieszkań. Są to lokale o tzw. wysokim standardzie, gdyż nasz klient koncentruje się na poszerzaniu swojej oferty o lokale nowoczesne i komfortowe, zachowując przy tym równowagę cenową. Dzięki temu nieruchomości, które znajdują się w portfolio funduszu, odpowiadają nawet najbardziej wymagającym klientom.

Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do kolejnego sukcesu Van der Vorm! Inwestycje, przy których mieliśmy okazję doradzać naszemu klientowi, stanowią ważny element w portfelu inwestycyjnym tego holenderskiego funduszu; są także niezwykle cenną częścią naszego portfolio. Mamy nadzieję, że w przyszłości podejmiemy się wspólnie kolejnych projektów – nie tylko na terenie Krakowa!

Materiał kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy