Paweł Cholewiński na czele grupy praktyk transakcyjnych Kochański & Partners

361

Paweł Cholewiński został partnerem kierującym grupą praktyk transakcyjnych w Kochański & Partners. W tym zakresie, oprócz dotychczasowej odpowiedzialności za Praktykę Nieruchomości, Paweł objął także bezpośredni nadzór nad Praktyką Fuzji i Przejęć (M&A).

– To ważna reorganizacja w naszych strukturach. Obserwując zaangażowanie Pawła, doceniając rzetelność i długoletnie doświadczenie oraz jego profesjonalizm wierzę, że zmiana ta podniesie jeszcze jakość i efektywność obsługi projektów naszych klientów – mówi Piotr Kochański, partner zarządzający. – Od wielu lat budujemy ekspercki zespół, który może obsłużyć każdą transakcję w sektorach nieruchomości, infrastruktury, energetyki, technologii, finansów i bankowości, handlu i logistyki, FMCG, a także w kluczowych zaawansowanych sferach produkcji i usług. Nasi klienci wierzą w konieczność globalnych zmian, niezbędnych do tego, by świat trwał i stawał się lepszy. Dlatego koncentrujemy się na kwestiach ochrony klimatu i rewolucji energetycznej, globalnych zmianach infrastrukturalnych oraz na ciągle rozwijających się i szybko wkraczających do naszej codzienności nowych technologiach. Stąd nasze nowe hasło: We work for those who change the world for the better. We find the rules – dodaje.

Paweł Cholewiński, prowadząc transakcje klientów Kochański & Partners od prawie dwóch dekad, w ciągu ostatnich pięciu lat wyspecjalizował się w obsłudze projektów w sektorach magazynowo-logistycznym, biurowym, mieszkaniowym, centrów handlowych, hotelowym oraz obiektów przemysłowych. Prowadził także obsługę globalnych firm spoza sektora nieruchomości, a do największych obsługiwanych przez niego obecnie klientów należą: Accor Invest, Redefine, Oxenwood, Griffin, Skanska, Beneteau Group, Coca-Cola, Plastipak, Havi Logistics, NewCold, Savills, Panattoni, Ikea i inni.

Kierowany przez Pawła zespół prawników Kochański & Partners jest wyróżniany przez międzynarodowe rankingi, w tym przez The Legal 500 za m.in.: „wysoki profesjonalizm, a przy tym umiejętność skrócenia dystansu w celu osiągnięcia najlepszego rezultatu dla klienta i nieustanną gotowość do odpowiedzi i doradztwa” – cytując jednego z klientów, który udzielił temu wydawnictwu wywiadu polecając naszą praktykę i zespół.

– Będziemy z Pawłem budować naszą możliwie najbardziej profesjonalną, pełną pasji i nowych syntetyzowanych energii i jakości sferę praktyk transakcyjnych – dla klientów, którzy potrzebują kompleksowego wsparcia przy swoich złożonych przedsięwzięciach. Doceniając jego bardzo już wysokie  kwalifikacje oddajemy Pawłowi także nadzór nad dwoma konkretnymi praktykami –  sektorową nieruchomości oraz praktykę prawniczą fuzji i przejęć (M&A ), gdzie będzie kierował zespołem złożonym z kilku partnerów i wielu prawników – podsumowuje Piotr Kochański.

– Moją wizję rozwoju opieram na koniecznych synergiach, które musimy umieć wyczuwać, doceniać i wykorzystywać w zarządzaniu szeroko rozumianą praktyką transakcyjną. Cieszę się na kontynuację naszych doświadczeń w obsłudze projektów naszych klientów globalnych. To wszystko to ważny dla mnie etap drogi zawodowej, którą niezmiennie podążam w strukturach Kochański & Partners. Dziękuję Piotrowi i wszystkim pozostałym partnerom firmy za zaufanie, za powierzanie mi nowych zadań i za nieustanne wspieranie mnie w realizacji mojej misji – powiedział Paweł Cholewiński.

Paweł Cholewiński jest radcą prawnym, partnerem i szefem grupy praktyk transakcyjnych.

Specjalizacja: prawo spółek i prawo nieruchomości; doradza polskim i zagranicznym podmiotom gospodarczym, działającym przede wszystkim na rynku nieruchomości. Posiada bogate doświadczenie w zakresie dużych transakcji fuzji i przejęć.

Języki: polski, angielski.

Członkostwo: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie.

Edukacja: Uniwersytet Warszawski (magister prawa, 2007), Centrum Prawa Amerykańskiego, Uniwersytet Warszawski (2007).

Rekomendacje: Paweł Cholewiński jest prawnikiem rekomendowanym w dziedzinie prawa korporacyjnego oraz fuzji i przejęć przez ranking The Legal 500 EMEA.

Materiał kancelarii Kochański & Partners