Tobiasz Dolny dołącza do grona partnerów Tax w ALTO

216

Od 1 lipca 2022 r. Tobiasz Dolny, dotychczas senior manager w zespole Tax w ALTO, dołączy do grona partnerów.

Tobiasz wraz z pozostałymi partnerami Tax w ALTO: Sylwią Kulczycką, Kamilem Lewandowskim, Aleksandrą Bońkowską i Danielem Banachem, dbać będzie o rozwój klienckiego portfolio podatkowej linii biznesowej firmy.

Tobiasz jest w ALTO od blisko dekady, tj. od momentu, kiedy firma stawiała swoje pierwsze kroki na rynku doradztwa. Przez cały ten czas, w swojej codziennej praktyce, skutecznie wspierał rozwój biznesu, zespół oraz klientów, którym doradza. Niejednokrotnie pokazał, że wie, jak tworzyć nieszablonowe rozwiązania, a kierowany przez niego team potrafi prowadzić efektywnie, w tym samym czasie, nawet kilkanaście złożonych projektów dla klientów z wielu branż.

– Moja wieloletnia współpraca z ALTO to niepowtarzalne doświadczenie współtworzenia organizacji, która osiągnęła spektakularny sukces na konkurencyjnym rynku firm doradczych. To również wielka przyjemność współpracy z ludźmi stawiającymi sobie ambitne cele, nastawionymi na budowanie najwyższej jakości i wartości dla klientów. To także mój osobisty rozwój, nabywanie nowych umiejętności i osiąganie kolejnych stopni wtajemniczenia w wymagającym zawodzie doradcy podatkowego. Wreszcie, to ogromna satysfakcja z budowania relacji i zaufania w zespole ALTO, z którym wspólnie tworzymy tę firmę – mówi Tobiasz Dolny, partner & tax advisor w ALTO.

Tobiasz kieruje w ALTO zespołem odpowiedzialnym za doradztwo dla podmiotów z sektora funduszy inwestycyjnych. Na co dzień wspiera klientów m.in. w złożonych projektach restrukturyzacyjnych, zajmuje się planowaniem podatkowym dla nowych modeli biznesowych, przeprowadza audyty podatkowe, jak również doradza w bieżących kwestiach podatkowych. Do głównych obszarów jego specjalizacji należą podatek dochodowy od osób prawnych (CIT), podatek od towarów i usług (VAT) oraz rozliczenia podatkowe w instytucjach finansowych.

– Ta nominacja nie tylko docenia dotychczasowy rozwój kariery Tobiasza w ramach ALTO. Jego zaangażowanie, profesjonalizm i wiedza są olbrzymim wsparciem dla całej organizacji i naszych klientów. Przez ten awans chcemy też potwierdzić, jak bardzo ważna jest dla nas stała troska o współpracowników oraz o wzajemny szacunek. Fakt, że utalentowani ludzie chcą z nami pracować i wspólnie rok do roku rozwijać biznes, ma dla nas kluczową wartość, bo pokazuje, że to co budujemy od lat i wartości, na jakie stawiamy, po prostu ma sens  – mówi Sylwia Kulczycka, tax managing partner w ALTO.

W ALTO najważniejsi są ludzie, co jest kluczową wartością dla firmy. Poczucie wspólnoty oraz tworzenie przestrzeni do rozwoju stanowi dla nas filar, w oparciu o który wspólnie tworzymy stabilny i zrównoważony biznes, a ścieżka kariery pozbawiona jest szklanych sufitów.

– Awans na stanowisko partnera to dla mnie nie tylko wyraz docenienia moich dotychczasowych osiągnięć, ale przede wszystkim impuls do dalszej pracy. Razem z pozostałymi partnerami oraz moim zespołem będę dalej wspierał naszych klientów w skutecznym osiąganiu zrównoważonego rozwoju, który jest niezwykle istotny w dzisiejszej rzeczywistości – dodaje Tobiasz Dolny, partner & Tax advisor w ALTO.

Tobiasz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończył studia magisterskie na dwóch kierunkach: finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. Wpis na listę licencjonowanych doradców podatkowych uzyskał w 2013 r. Przed rozpoczęciem pracy w ALTO zdobywał doświadczenie zawodowe w jednej z firm z tzw. Wielkiej Czwórki.

Materiał kancelarii ALTO Legal