Bird & Bird doradza mBankowi przy kredycie na budowę farm fotowoltaicznych

215

Kancelaria Bird & Bird po raz kolejny doradzała mBankowi w związku z transakcją finansowania i refinansowania kosztów budowy tym razem trzydziestu dziewięciu farm fotowoltaicznych, położonych w północno-zachodniej i centralnej Polsce o łącznej mocy ok. 37 megawatów. Właścicielami tychże farm jest siedem spółek celowych, należących do duńskiej firmy Nordic Solar A/S, właściciela farm fotowoltaicznych m.in. w Danii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Portugalii.

Projektem zarządzał Maciej Georg, partner kierujący zespołem transakcji finansowania w Bird & Bird. Wspierali go Olga Koszewska, counsel, Adrian Ziółkowski, associate i Jakub Leszczyński, junior associate.

Za due diligence projektu, odpowiedzialny był Andrzej Nentwig wraz z zespołem z kancelarii GNZ Legal Gorzelnik Nentwig Ziębiński sp.k., współpracującej z Bird & Bird.

Firmie Nordic Solar A/S doradzała kancelaria Smolarek, Rogala, Caban – Adwokaci i Radcowie Prawni sp.p. pod kierownictwem radcy prawnego Moniki Smolarek.

– Była to już kolejna w ostatnich latach transakcja finansowania projektów fotowoltaicznych, jaką przeprowadziliśmy z mBankiem, a trzecia z firmą Nordic Solar A/S jako kredytobiorcą. Należy cieszyć się z tego, że pomimo wojny za naszą wschodnią granicą, inwestorzy zagraniczni nie rezygnują z inwestowania w Polsce i kontynuują rozpoczęte już projekty, a także rozpoczynają nowe, zaś polskie i zagraniczne banki nie odmawiają im finansowania tychże projektów. My w naszym zespole Bird & Bird cieszymy się z tego, że możemy doradzać przy tego typu projektach, które poprawiają nasz krajowy mix energetyczny – powiedział Maciej Georg.

– Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego projektu w Polsce wraz z Bird & Bird i mBankiem. Nadal widać, że projekty fotowoltaiczne są stabilną i bezpieczną inwestycją, nawet w czasach zawirowań na świecie – powiedział Nikolaj Hoff, prezes zarządu Nordic Solar A/S.

– Wspomniana transakcja umacnia naszą pozycję lidera w zakresie finansowania odnawialnych źródeł energii. Zielone inwestycje są istotne nie tylko dla naszego biznesu, ale odgrywają też coraz ważniejszą rolę w budowaniu różnorodności energetycznej kraju. Jestem dumny, że mBank ma w tym swój udział – dodał Michał Popiołek, dyrektor zarządzający mBanku ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej.

Materiał kancelarii Bird & Bird