Znamy laureatów konkursu dla aplikantów „Spory budowlane w orzecznictwie SN”

384

Ogólnopolski konkurs dla aplikantów adwokackich i radcowskich „Spory budowlane w orzecznictwie SN” to organizowane przez kancelarię JDP wydarzenie, które od czterech lat przyciąga młodych i ambitnych prawników. Celem konkursu jest promowanie zdolnych aplikantów zainteresowanych cywilnoprawnymi zagadnieniami rynku budownictwa stanowiącego jeden z głównych sektorów polskiej gospodarki. Konkurs daje unikalną szansę zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności nie tylko przed gronem renomowanych prawników-praktyków, ale także przed przedstawicielami wiodących izb gospodarczych zrzeszających największe firmy z sektora budownictwa i infrastruktury w Polsce. W dotychczasowych czterech edycjach konkursu udział wzięło już ponad 220 uczestników.

Tegoroczny konkurs kancelaria JDP zorganizowała we współpracy z szerszym gronem izb gospodarczych, do którego oprócz  Polskiego Związku Pracodawców BudownictwaOgólnopolskiej Izby Gospodarczej DrogownictwaIzby Gospodarczej Transportu Lądowego, włączyły się także Izba Gospodarcza Gazownictwa i  Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska. Patronem medialnym jest wydawnictwo C.H.Beck (publikujące zwycięskie glosy), a  firma Inspire Leadership oferuje laureatom warsztaty rozwoju marki osobistej. Wzorem lat ubiegłych konkurs wsparły okręgowe izby radców prawnych i okręgowe rady adwokackie w całej Polsce.

12 maja 2022 r. odbył się finał 4. edycji konkursu. Głównym zadaniem uczestników było przygotowanie glosy do jednego z trzech zaproponowanych orzeczeń Sądu Najwyższego. Uczestnicy poddawali ocenie argumentację Sądu Najwyższego i wyrażali swoją krytyczną lub aprobującą opinię, zwracając także uwagę na praktyczne konsekwencje wynikające z glosowanego orzeczenia dla branży budowlanej.

– Cieszymy się z rosnącego zainteresowania konkursem wśród aplikantów w całej Polsce. W tym roku nadesłane glosy były na jednoznacznie wysokim poziomie merytorycznym. Wyłoniliśmy siedmioro finalistów reprezentujących okręgowe izby radców prawnych i okręgowe rady adwokackie z różnych części kraju. Wykazali się oni interesującą argumentacją w przygotowanych glosach, a w rundzie finałowej doskonale poradzili sobie z wystąpieniami ustnymi, w których bronili swoich stanowisk – podsumował prof. Przemysław Drapała, partner w kancelarii JDP i przewodniczący Komisji Konkursowej.

Po uwzględnieniu przygotowanych glos i obrony prezentowanego w nich stanowiska w czasie sesji finałowej laureatami tegorocznego konkursu zostali:

  • I miejsce: Oskar Radliński– aplikant adwokacki drugiego roku z Krakowa
  • II miejsce:  Antoni Żukowski– aplikant adwokacki trzeciego roku z Warszawy
  • III miejsce: Anna Ostaszewska– aplikantka radcowska drugiego roku z Katowic

Pozostałe miejsca zajęli:

  • IV miejsce: Hanna Jakubowicz– aplikantka radcowska trzeciego roku z Poznania
  • V miejsce: Klaudia Mańka– aplikantka radcowska trzeciego roku z Lublina
  • VI miejsce: Jakub Rurka– aplikant radcowski pierwszego roku z Warszawy
  • VII miejsce: Judyta Siwy– aplikantka radcowska trzeciego z Katowic

Zwycięskie glosy zostaną opublikowane w „Monitorze Prawniczym” wydawnictwa C.H.Beck. Laureaci konkursu otrzymali także nagrody pieniężne (3 tys. zł – 7 tys. zł), zestawy książek wydawnictwa C.H.Beck oraz udział w dedykowanych warsztatach budowania marki osobistej organizowanych przez Inspire Leadership.

– Organizacja konkursu dla aplikantów adwokackich i radcowskich „Spory budowlane w orzecznictwie SN”  stała się w kancelarii JDP coroczną ważną tradycją. Z przyjemnością będziemy ją kontynuować, umożliwiając aplikantom zdobywanie nowej wiedzy i  rozwijanie swoich umiejętności w praktyce – powiedział prof. Przemysław Drapała.

Materiał kancelarii JDP Drapała & Partners