NRF doradza Panattoni przy budowie hubu logistycznego dla Hermes Fulfilment

385

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradza Panattoni Europe przy budowie pierwszego w Polsce centrum logistycznego dla Hermes Fulfilment. Obiekt o powierzchni 150 tys. mkw. powstaje w gminie Iłowa i będzie drugim co do wielkości centrum grupy Hermes w Europie.

Warszawski zespół kancelarii wspierał negocjacje umowy o zarządzanie inwestycją, na podstawie której Panattoni realizuje hub logistyczny, a obecnie świadczy usługi doradztwa prawnego w procesie budowy.

Centrum będzie zajmowało się kompletacją zamówień dla firm z Grupy Otto zajmujących się handlem internetowym (e-commerce ).

Panattoni Europe, jeden z kluczowych klientów Norton Rose Fulbright w Polsce, jest liderem rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Jako deweloper powierzchni przemysłowych wspiera lokalny biznes, realizując wielofunkcyjne obiekty magazynowe dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Grupa Otto działa w sektorze handlu detalicznego od ponad 70 lat i jest dziś obecna w ponad 30 krajach. Za jej działalność logistyczną odpowiada Grupa Hermes, która obejmuje Hermes Fulfilment.

Transakcję poprowadziła partner Magdalena Zienkiewicz, którą wspierali członkowie warszawskiego zespołu nieruchomości.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright