CMS z euronagrodą dla najlepszej kancelarii w Polsce

473

Kancelaria CMS zdobyła nagrodę Chambers Europe Award 2022 dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce.

Wydawnictwo Chambers and Partners, publikujące katalogi firm prawniczych w formie liczących się w branży rankingów, w 2022 r. zorganizowało połączone konkursy Chambers Europe Awards, z nagrodami dla najlepszych firm prawniczych w Europie, oraz Chambers Diversity & Inclusion Awards: Europe 2022, w którym już po raz trzeci wyłoniło europejskie kancelarie, firmowe zespoły prawne oraz poszczególnych prawników z Europy, wyróżniających się w popieraniu „różnorodności i włączania” (diversity & inclusion – D&I ), szczególnie w odniesieniu do przedstawicieli środowiska LGBT+ oraz kobiet (gender).

Tegoroczne nagrody w obu konkursach ogłoszono 22 kwietnia 2022 r. w Madrycie.

Nagrody Chambers Europe Awards honorują pracę krajowych i międzynarodowych firm prawniczych w Europie. Odzwierciedlają ich znaczące osiągnięcia, w tym wybitne dokonania w doradztwie, imponujący wzrost strategiczny i doskonałą jakość obsługi klientów.

W tym roku laureatem nagrody jest kancelaria CMS. Według uzasadnienia zamieszczonego na internetowej witrynie wydawnictwa Chambers and Partners, „to duża i bardzo dynamiczna firma, która obejmuje wszystkie kluczowe obszary praktyki w Polsce, oferując znaczące zespoły specjalistów w większości dziedzin. Zajmuje czołowe miejsca w rankingach w kategoriach energetyki, projektów i infrastruktury, a także mocne pozycje w rozwiązywaniu sporów, bankowości i finansach, jak również ubezpieczeniach, prawie pracy i w obsłudze sektora TMT”.

Na liście firm prawniczych nominowanych do nagród Chambers Europe Awards 2022, oprócz CMS, znalazło się pięć kancelarii działających w Polsce: Baker McKenzie, Clifford Chance, DLA Piper, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, SSW Pragmatic Solutions.

Nominacje do nagród Chambers Europe Awards są wspólnym dziełem zespołu ekspertów wydawnictwa opracowujących doroczny ranking Chambers Europe – renomowany przewodnik po firmach prawniczych, opracowywany na podstawie wywiadów z ich klientami, którego najnowsza edycja została ogłoszona w marcu. Laureatów nagród jury wybrało z krótkiej listy nominowanych, które w tym roku zostały ogłoszone dla 28 państw i regionów Europy.

W 2021 r. nagrodę Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce zdobyła kancelaria Clifford Chance.

W 2020 r. nagrodę otrzymała kancelaria Dentons, w  2018 r. także Clifford Chance. W 2017 r. nagrodę dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce dostała Greenberg Traurig. Kancelaria CMS otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award za najwyższą jakość obsługi klientów w Polsce.

W 2016 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Dentons. Greenberg Traurig otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award.

W 2015 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, która wówczas zdobyła laur najlepszej już po raz piąty (wcześniej w latach 2008, 2011, 2012 i 2013).

W 2014 r. laureatami z Polski były kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz Dentons. Pierwsza otrzymała nagrodę dla najlepszej krajowej, a druga – dla najlepszej międzynarodowej firmy prawniczej roku.

Nagrody Chambers Diversity & Inclusion Awards „celebrują te wewnętrzne zespoły prawne i kancelarie, które wspierają postęp w zakresie różnorodności i włączania”.

W tym roku żadna z nich nie przypadła kancelarii ani prawnikowi z Polski, pomimo że  warszawskie biuro kancelarii Dentons otrzymało nominację w kategorii Diversity and Inclusion: Outstanding Firm, natomiast kancelaria Hasik, Rheims i Partnerzy w kategorii Pro Bono: Outstanding Firm.

W pierwszej europejskiej edycji nagród Chambers Diversity & Inclusion Awards, w 2019 r., polskimi laureatami byli Jolanta Nowakowska-Zimoch z Greenberg Traurig („Środkowoeuropejska Prawniczka Roku na Rzecz Różnorodności Płci”) oraz Wojciech Kozłowski („Prawnik Pro Bono Roku”) i Igor Ostrowski („Prawnik Roku LGBT+”), obaj z Dentons.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl