Dziesiątka polskich prawników dobrze się zapowiadających w rankingu Chambers Global 2022

1074

Przedstawiamy dziesięcioro prawniczek i prawników zajmujących się obsługą biznesu, którzy są na najlepszej drodze, by w niedalekiej przyszłości dołączyć do krajowej czołówki branży. Ich nazwiska znalazły się w ostatnim rankingu Chambers Global 2022 dla Polski. Rok temu było ich piętnaście.

Ostatnia, 23. edycja rankingu Chambers Global została opublikowana 17 lutego 2022 r. Obok kancelarii i ich liderów, którzy rządzą na rynku, w zestawieniu rankingowej firmy Chambers & Partners umieszczono również prawników dobrze rokujących. W klasyfikacji Chambers Global 2022 ujęto ich w kategorię „Up and Coming”, co przetłumaczyliśmy jako „Prawnicy, którzy dobrze się zapowiadają”, zdobywając pozycję w rankingu. Według nomenklatury firmowej są to prawnicy, którzy „nie mają jeszcze ugruntowanej reputacji, ale już napędzają rozwój biznesu w kancelarii”.

W gronie tych „wschodzących gwiazd” najwięcej, po dwoje, jest z kancelarii Clifford Chance, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Po raz pierwszy w zestawieniu jest piątka: Weronika Achramowicz, Andrzej MotykaStanisław Sołtysik, Anna WojciechowskaJakub Wołkowicz.

Po raz pierwszy też w dwóch kategoriach, obejmujących dziedziny rynków kapitałowych, nie wyłoniono żadnego dobrze się zapowiadającego prawnika.

Chambers Global to renomowany przewodnik po rynkach usług prawnych ogłaszany w formie klasyfikacji rankingowej na podstawie wywiadów z wieloma prawnikami i ich klientami.

Poniżej lista polskich „Up and Coming” prawniczek (3) i prawników (7) w pięciu specjalnościach – w poszczególnych wymieniani są alfabetycznie; debiutujący w zestawieniu wymienieni są pogrubionym pismem.

Bankowość i finanse

  • Michał Kalicki (WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr). Był już wymieniony w tym gronie w 2021 i 2020 r.

W 2021 r. w tej grupie byli też Piotr Nerwiński i Bartosz Nojek (obaj z Dentons) oraz Jakub Wieczorek (CMS), którzy w tegorocznym rankingu awansowali do grupy (band ) 5.

Rynki kapitałowe – dłużne papiery wartościowe (debt)

W 2021 r. w tej grupie byli Bartosz Smardzewski (White & Case) i Łukasz Walczyna (Allen & Overy), którzy w tegorocznym rankingu awansowali do grupy (band ) 4.

Rynki kapitałowe – inwestycje kapitałowe (equity)

W 2021 r. w tej grupie byli Jakub Domalik-Plakwicz (DLA Piper) i Jarosław Lorenc (Clifford Chance), którzy w tegorocznym rankingu awansowali do grupy (band ) 4.

Prawo korporacyjne/Fuzje i przejęcia

  • Weronika Achramowicz (Baker McKenzie)
  • Andrzej Motyka (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak)
  • Anna Wojciechowska (WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr)

W 2021 r. w tej grupie był Paweł Moskwa (MJH Moskwa, Jarmul, Haładyj i Wspólnicy), którego nie ma w tegorocznym rankingu.

Rozwiązywanie sporów

  • Robert Moj (Clifford Chance). Był już wymieniony w tym gronie w 2021 r.
  • Adelina Prokop (Clifford Chance). Był już wymieniona w tym gronie w 2021 r.
  • Stanisław Sołtysik (Dentons)
  • Jakub Wołkowicz (White & Case)

W 2021 r. w tej grupie była Katarzyna Bilewska (Dentons), która w tegorocznym rankingu awansowała do grupy (band ) 4.

Rozwiązywanie sporów: Arbitraż:

  • Marek Jeżewski (Kochański & Partners). Był już wymieniony w tym gronie w 2021 r.

Własność intelektualna

  • Marek Oleksyn (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak). Był już wymieniony w tym gronie w 2021 r. (wtedy w kancelarii ROA Rasiewicz Oleksyn & Associates) i w 2020 (wtedy w CMS)

W 2021 r. w tej grupie był Marek Trojnarski (Dentons), która w tegorocznym rankingu awansował do grupy (band ) 4.

Tu lista „prawników z przyszłością” z 2021 r.

Tu lista „prawników z przyszłością” z 2020 r.

Tutaj lista „prawników z przyszłością” z 2019 r.

Tutaj lista „prawników z przyszłością” z 2018 r.

Tutaj lista „prawników z przyszłością” z 2017 r.

Tutaj lista „prawników z przyszłością” z 2016 r.

Opracowanie: Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl