Osiem kancelarii z Polski z szansami na euronagrody Chambers & Partners

854

Na liście firm prawniczych nominowanych do nagród Chambers Europe Awards 2022 znalazło się sześć kancelarii działających w Polsce: Baker McKenzieDLA Piper, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, SSW Pragmatic SolutionsClifford Chance, CMS. W porównaniu z nominacjami z 2021 r. cztery pierwsze są nowe w tym gronie.

Natomiast w konkursie Chambers Diversity & Inclusion Awards: Europe 2022 nominacje przypadły polskiemu biuru kancelarii Dentons oraz kancelarii Hasik, Rheims i Partnerzy.

Wydawnictwo Chambers and Partners, publikujące katalogi firm prawniczych w formie liczących się w branży rankingów, w 2022 r., podobnie jak rok wcześniej, organizuje połączone konkursy Chambers Europe Awards, z nagrodami dla najlepszych firm prawniczych w Europie, oraz Chambers Diversity & Inclusion Awards: Europe 2022, w którym już po raz trzeci wyłoni europejskie kancelarie, firmowe zespoły prawne oraz poszczególnych prawników z Europy, wyróżniających się w popieraniu „różnorodności i włączania” (diversity & inclusion – D&I ), szczególnie w odniesieniu do przedstawicieli/ek środowiska LGBT+ oraz kobiet (gender).

Tegoroczne shortlists nominowanych ogłoszono 4 lutego 2022 r.

Nagrody Chambers Europe Awards uhonorują pracę krajowych i międzynarodowych firm prawniczych w Europie. Odzwierciedlą ich znaczące osiągnięcia, w tym wybitne dokonania w doradztwie, imponujący wzrost strategiczny i doskonałą jakość obsługi klientów.

Nominacje do nagród Chambers Europe Awards są wspólnym dziełem zespołu ekspertów wydawnictwa opracowujących doroczny ranking Chambers Europe – renomowany przewodnik po firmach prawniczych, opracowywany na podstawie wywiadów z ich klientami, którego najnowsza edycja zostanie ogłoszona w marcu. Laureatów nagród wybierze jury z krótkiej listy nominowanych, które w tym roku zostały ogłoszone dla 28 państw i regionów Europy.

W 2021 r. nagrodę Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce zdobyła kancelaria Clifford Chance, podobnie jak w 2018 r..

W 2020 r. nagrodę otrzymała kancelaria Dentons.

W 2017 r. nagrodę dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce dostała Greenberg Traurig. Kancelaria CMS otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award za najwyższą jakość obsługi klientów w Polsce.

W 2016 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Dentons. Greenberg Traurig otrzymała nagrodę Client Service Award.

W 2015 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, która wówczas zdobyła laur najlepszej już po raz piąty (wcześniej w latach 2008, 2011, 2012 i 2013).

W 2014 r. laureatami z Polski były kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz Dentons. Pierwsza otrzymała nagrodę dla najlepszej krajowej, a druga – dla najlepszej międzynarodowej firmy prawniczej roku.

Nagrody Chambers Diversity & Inclusion Awards  „celebrują te wewnętrzne zespoły prawne i kancelarie, które wspierają postęp w zakresie różnorodności i włączania”.

W tym roku warszawskie biuro kancelarii Dentons otrzymało w gronie dziewięciu firm nominację w kategorii Diversity and Inclusion: Outstanding Firm. Laureatem zostanie ta, która najwspanialej działa na rzecz postępów w zwiększaniu różnorodności i włączenia, podejmując wysiłki dla zapewnienia różnorodnym kandydatom równych szans przy rekrutacji do firmy, utrzymaniu pracy i awansie zawodowym.

Natomiast kancelaria Hasik, Rheims i Partnerzy otrzymała, również w gronie dziewięciu firm, nominację w kategorii Pro Bono: Outstanding Firm.

W ubiegłym roku żadna z nagród konkursu Chambers Diversity & Inclusion Awards nie przypadła kancelarii ani prawnikowi z Polski, choć były nominacje.

W pierwszej europejskiej edycji tych nagród polskimi laureatami byli: Jolanta Nowakowska-Zimoch z Greenberg Traurig („Środkowoeuropejska Prawniczka Roku na Rzecz Różnorodności Płci”) oraz Wojciech Kozłowski („Prawnik Pro Bono Roku”) i Igor Ostrowski („Prawnik Roku LGBT+” ), obaj z Dentons.

Tegoroczne nagrody w obu konkursach zostaną ogłoszone 22 kwietnia 2022 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl