Deloitte Legal buduje praktykę nieruchomości na bazie zespołu prawniczek kancelarii Schoenherr

1250

Marta Bijak-Haiduk, Dominika Sulak-Seyfried, Patrycja Czarnecka, Anna Jabłońska, Enrika Gawłowska, Dominik Górski, Emilia Kubiszyn – to prawnicy real estate, którzy od stycznia 2022 r. przystąpią do praktyki nieruchomości kancelarii Deloitte Legal.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że pięć prawniczek przechodzi z kancelarii Schoenherr, Dominik Górski – z firmy Atrium European Real Estate, a Emilia Kubiszyn – z PwC. Marta Bijak-Haiduk, Dominika Sulak-Seyfried, Patrycja Czarnecka przyszły do Schoenherr w marcu 2020 r.

O szykującym się grupowym transferze kancelaria poinformowała „Rynek Prawniczy” 12 października 2021 r., stwierdzając w komunikacie prasowym iż ”powiększenie zespołu to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na takie usługi” oraz „kolejne potwierdzenie ciągłego rozwoju Deloitte Legal na rynku polskim i środkowoeuropejskim”.

(www.linkedin.com)

Marta Bijak-Haiduk obejmie w Deloitte Legal stanowisko partnera kierującego zespołem doradztwa dla sektora nieruchomości. Specjalizuje się w tej dziedzinie, w tym w obsłudze procesów inwestycyjnych (umowy o wykonanie usług architektonicznych, kontrakty budowlane) i nabywania nieruchomości. Doradzała przy wynajmie nieruchomości komercyjnych i finansowaniu projektów nieruchomościowych, przygotowywała transakcje sprzedaży aktywów i typu share deal, sporządzała analizy due diligence nieruchomości.

Od ponad 1,5 roku jest partnerem w kancelarii Schoenherr, kierując w jej warszawskim biurze praktyką real estate. Wcześniej była przez 4,5 roku prawniczką kancelarii Linklaters. Przedtem przez prawie 7,5 roku pracowała w kancelarii Hogan Lovells.

Jest adwokatem od 2013 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2008).

(www.linkedin.com)

Dominik Górski obejmie w Deloitte Legal stanowisko local partner. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, w obsłudze transakcji obejmujących nieruchomości logistyczne, handlowe i biurowe.

Od prawie 3,5 roku jest prawnikiem w polskim oddziale zarejestrowanej na wyspie Jersey firmy inwestującej w nieruchomości Atrium European Real Estate, która jest właścicielem, zarządcą i deweloperem centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Obecnie pracuje jako doradca prawny w zakresie transakcji w sektorze mieszkań na wynajem. Wcześniej przez prawie 2,5 roku był prawnikiem kancelarii Linklaters. Przedtem przez prawie 5,5 roku pracował w kancelarii Salans (potem Dentons), a przez 1,5 roku – w Clifford Chance.

Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2008).

(www.linkedin.com)

Dominika Sulak-Seyfried obejmie w Deloitte Legal stanowisko local partner. Specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości, projektów budowlanych i deweloperskich oraz ich finansowania.

Od ponad 1,5 roku jest starszym prawnikiem w Schoenherr. Wcześniej przez prawie 3,5 roku pracowała w Hogan Lovells, a przedtem przez prawie siedem lat – w kancelarii BSJP, a przez prawie 2,5 roku – w TGC Corporate Lawyers.

Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2007).

Patrycja Czarnecka obejmie w Deloitte Legal stanowisko senior managing associate. Specjalizuje się w obsłudze transakcji w sektorze nieruchomości, doradza w kwestiach z zakresu zabudowy i zagospodarowania terenu.

Od ponad 1,5 roku jest prawnikiem w Schoenherr.

Jest adwokatem od 2017 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2013).

(www.linkedin.com)

Anna Jabłońska obejmie w Deloitte Legal stanowisko senior associate. Od ponad roku jest prawniczką kancelarii Schoenherr zajmując stanowisko associate.  Wcześniej przez pół roku była prawniczką w inwestującej w nieruchomości firmie DeA Capital Real Estate Poland. Przedtem przez ponad trzy lata była prawniczką firmy Marvipol Development, a przez niespełna rok pracowała jako paralegal w kancelarii Greenberg Traurig.

Jest radcą prawnym, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2016).

Enrika Gawłowska obejmie w Deloitte Legal stanowisko associate. Od dziewięciu miesięcy jest associate w kancelarii Schoenherr. Jest aplikantką adwokacką, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2020).

Emilia Kubiszyn obejmie w Deloitte Legal stanowisko associate. Od pół roku jest associate w firmie  PwC. Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl