Prawnik z Polski na liście awansów partnerskich w White & Case

1137

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Marek Sawicki z warszawskiego biura kancelarii White & Case jest jedynym prawnikiem z Polski, który zostanie partnerem tej globalnej amerykańskiej firmy prawniczej w najnowszej rundzie awansów, które wchodzą w życie 1 stycznia 2022 r.

Znalazł się na ogłoszonej 8 października  2021 r. najnowszej liście awansowej, największej w historii tej kancelarii, w gronie 59 prawników z 24 biur  i 16 krajów, Jest wśród  nich 18 prawniczek   (30 proc.).

– Nasi nowi partnerzy reprezentują bogaty i różnorodny zestaw umiejętności, doświadczenia i środowisk. To  największy rocznik partnerów w naszej  historii. Odzwierciedla nasze zaangażowanie w celowy, strategiczny rozwój, który wspiera wyjątkową obsługę klientów na całym świecie. Inwestujemy w ludzi na dłuższą metę – oświadczył Hugh Verrier, prezes White & Case.

(www.whitecase.com)

Marek Sawicki jest obecnie partnerem lokalnym w praktyce fuzji i przejęć kancelarii. Specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych, ofert publicznych akcji, fuzji i przejęć oraz inwestycji private equity.

W White & Case pracuje od prawie czterech lat. Wcześniej przez prawie dwa lata był prawnikiem kancelarii DLA Piper (nie wolno go pomylić z innym Markiem Sawickim, także prawnikiem transakcyjnym, do niedawna w kancelarii DLA Piper). Przedtem przez ponad 8,5 roku pracował w Clifford Chance, a przez ponad 3,5 roku w Baker & McKenzie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl