JDP doradcą prawnym przy budowie najwyższego budynku w Unii Europejskiej

283

Kancelaria JDP doradza spółkom HB Reavis, działającym jako inwestor i generalny wykonawca kompleksu budynków Varso (w tym Varso Tower) w Warszawie.

Budowa Varso należy do najtrudniejszych przedsięwzięć w budownictwie kubaturowym nie tylko w Polsce, ale całej Unii Europejskiej. Powstający u zbiegu Al. Jana Pawła i ul. Chmielnej budynek Varso Tower jest obecnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej (wysokość 310 m) wyprzedzającym m. in. wieżowiec The Shard w Londynie (309 m). Dla porównania Pałac Kultury i Nauki wraz z iglicą mierzy jedynie 237 m.

Budowa Varso stanowi wyjątkowe wyzwanie techniczne, organizacyjne (ale i prawne) z uwagi na umiejscowienie obiektu w centrum Warszawy, obok innych wysokich budynków i podziemnych tuneli kolejowych, zastosowanie unikalnych materiałów oraz technologii, a także konieczność zapewnienia koordynacji wielu podwykonawców o różnych specjalnościach. Budynek poprzez podziemną galerię zostanie połączony z infrastrukturą Dworca Centralnego.

JDP zapewnia inwestorowi strategiczne doradztwo prawne w kwestiach mających istotny wpływ na sprawną i terminową realizację inwestycji.

Zespół doradzający HB Reavis tworzą prof. Przemysław Drapała (partner), adw. Wojciech Bazan (partner), Kinga Zagrajek (associate ) oraz Piotr Celiński (associate ).

Materiał kancelarii  JDP Drapała & Partners