Linklaters zaoferowała brytyjskim pracownikom apkę i funty na poprawę samopoczucia

617

Kancelaria Linklaters poinformowała w lipcu 2021 r., że udostępniła pracownikom mobilną aplikację na poprawę samopoczucia w biurze. Smartfonowej platformie towarzyszy 300 funtów dodatku „na dobre samopoczucie” do wydania na płatne narzędzia związane ze zdrowiem psychicznym (mental health-related tools ), dostępne za jej pośrednictwem.

Kancelaria współpracuje w tym zakresie z brytyjskim start-upem BetterSpace, który opracował aplikację na rzecz dobrego samopoczucia w miejscu pracy; jej celem jest zapewnienie pracownikom narzędzi do jak najlepszego dbania o ich zdrowie psychiczne.

Pracownikom firmy zaoferowano zatem dostęp do katalogu osobistych i wirtualnych usług dobrego samopoczucia (mental wellbeing services ) związanych z różnymi aspektami zdrowia psychicznego, w tym do aplikacji do spania, ale także do uważności (mindfulness, w uproszczeniu to wzorowana na jodze komercyjna wersja ćwiczeń relaksacyjnych dla biurowych pracowników korporacji), cyfrowych trenerów (digital coaches ) zajęć fitness, a także pokazujących możliwości działania w wolontariacie.

Według informacji brytyjskiego portalu internetowego „The Global Legal Post” najpopularniejsze wśród pracowników Linklaters okazały apki ze zbiorem szlaków pieszych, biegowych i dla rowerów górskich oraz do codziennych ćwiczeń jogi.

Firma stwierdziła, że ​​wspieranie „zdrowej psychicznie siły roboczej” (mentally healthy workforce ) jest jej priorytetowym celem  w ramach szerszej strategii dotyczącej zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników.

Nick Syson, partner Linklaters ds. zdrowia i dobrego samopoczucia, cytowany w komunikacie prasowym kancelarii, stwierdził:

– Dbałość o dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek i mamy nadzieję, że aplikacja BetterSpace wesprze w tym naszych pracowników. Jesteśmy dumni z naszej kultury otwartości, pozytywnej i proaktywnej postawy w zakresie zdrowia psychicznego oraz z tego, że pokonujemy kolejną granicę w  jego wspieraniu u pracowników.

W ramach współpracy Linklaters i BetterSpace w kancelarii przećwiczono wcześniej dwie pilotażowe wersje aplikacji. Po zakończeniu drugiego pilotażu w 2020 r. 91 proc. z 336 uczestniczących w nim pracowników z biur firmy w Londynie i Colchester poprosiło o kontynuację tej współpracy, która przekształciła się w formalne partnerstwo; 70 proc. zaraportowało poprawę swego stanu świadomości na temat zdrowia psychicznego; 81 proc. znalazło dla siebie źródło dobrych praktyk, z którego nadal zamierzało korzystać.

Jim Woods, dyrektor generalny BetterSpace, cytowany w komunikacie prasowym Linklaters, ocenił, że  „wsparcie kancelarii podczas rozwoju BetterSpace było nieocenione i to dzięki ich postępowemu podejściu byliśmy w stanie opracować aplikację, która jest liderem innowacji w zakresie dobrego samopoczucia w miejscu pracy”.

Opracowanie: Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl