Awanse siedmiu prawników w B2RLaw. Edyta Zalewska partnerem kancelarii

702

W ramach kolejnej serii awansów w 2021 roku kancelaria B2RLaw ogłosiła, że z dniem 1 maja 2021 r. Edyta Zalewska objęła stanowisko partnera. B2RLaw z przyjemnością informuje również o awansie następujących prawników:

  • Anna Grochowska-Wasilewska została awansowana na stanowisko counsel;
  • Marcin Malinowski został awansowany na stanowisko counsel;
  • Radosław Minh Nguyen został awansowany na stanowisko starszego prawnika;
  • Tomasz Michalczyk został zawansowany na stanowisko prawnika;
  • Inka Kalista została awansowana na stanowisko prawnika;
  • Małgorzata Tomaka została awansowana na stanowisko młodszego prawnika.

Edyta Zalewska jest członkiem zespołu postępowań sądowych oraz zarządza praktyką sporów korporacyjnych. Doradza klientom i reprezentuje ich na wszystkich etapach postępowań, zarówno przed sądami arbitrażowymi, jak i powszechnymi. Specjalizuje się w rozwiązywaniu sporów z zakresu prawa handlowego, nieuczciwej konkurencji i prawa karnego gospodarczego. Edyta reprezentuje polskich i zagranicznych klientów przed sądami oraz organami ścigania wszystkich szczebli w Polsce. Edyta posiada również rozległe doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw dotyczących tzw. white collar crimes, zarówno jako obrońca, jak i pełnomocnik pokrzywdzonego. Edyta dołączyła do zespołu kancelarii JS Legal, która przekształciła się później w B2RLaw, jako prawnik w 2014 roku, i konsekwentnie od lat rozwija swoją karierę w ramach kancelarii, udowadniając z każdym dniem swoją niezwykłą wartość, zdobywając zaufanie klientów i współpracowników.

Anna Grochowska-Wasilewska jest adwokatem i doktorem nauk prawnych, członkiem zespołu postępowań sądowych oraz współliderem zespołu postępowań karno-gospodarczych w B2RLaw. Od 2014 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne z postępowania karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2021 r. pełni funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Marcin Malinowski jest adwokatem oraz członkiem zespołu postępowań sądowych i zespołu podatkowego. Od wielu lat współpracował z JSLegal, która uległa przekształceniu w B2RLaw, angażując się w prowadzenie praktyki podatkowo-administracyjnej. Marcin reprezentuje klientów w sporach cywilnych, gospodarczych i karnych, specjalizując się w postępowaniach podatkowych, karnoskarbowych i administracyjnych.

Radosław Minh Nguyen jest aplikantem adwokackim oraz prawnikiem wpisanym na listę adwokatów stanu Nowy Jork. Radek jest członkiem zespołu transakcyjnego w B2RLaw, specjalizuje się w zagadnieniach finansowych, korporacyjnych i transakcjach M&A. W ostatnim czasie Radek skupiał się w swojej pracy głównie na transakcjach finansowych, doradzając przy szeregu krajowych i międzynarodowych transakcji, w tym w zakresie finansowania projektów, finansowania nieruchomości i finansowania przejęć.

Tomasz Michalczyk jest aplikantem radcowskim pracującym w krakowskim biurze B2RLaw. Jest członkiem zespołów praktyki transakcyjnej i handlowej, a w swojej pracy skupia się na doradztwie dla przedsiębiorstw, transakcjach M&A, prawie konkurencji, własności intelektualnej oraz ochronie danych.

Inka Kalista jest aplikantem adwokackim i prawnikiem o wielu specjalizacjach – doradza klientom w zakresie spraw korporacyjnych oraz transakcji M&A, prawa handlowego, prawa pracy i sporach sądowych.

Małgorzata Tomaka do zespołu B2RLaw dołączyła w połowie 2020 roku. Przedtem zdobywała doświadczenie w renomowanych warszawskich i katowickich kancelariach prawnych. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej.

Senior partner Rafał Stroiński komentuje:

– Jesteśmy niesamowicie dumni z talentu, umiejętności i zaangażowania naszego zespołu. Podjęte przez naszą kancelarię zobowiązanie do świadczenia klientom innowacyjnych usług prawnych stanowi podstawę naszej działalności. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej istotne jest rozwijanie utalentowanych współpracowników, którzy będą realizowali tę misję. Wszyscy awansowani przez nas prawnicy realizują w praktyce wartości B2R, dążąc do osiągania najlepszych wyników dla naszych klientów. Dziękujemy im za ich ciężką pracę i zaangażowanie, a oprócz tego gratulujemy zasłużonego sukcesu.

Senior partner Bartłomiej Jankowski dodaje:

– Edyta wykazuje się wszystkimi cechami, których szukamy u partnera w B2RLaw, w tym nie tylko profesjonalizmem, gotowością do ciężkiej pracy, lojalnością i ukierunkowaniem na rozwój, lecz również mocnym przywiązaniem do budowania długoterminowych relacji. Jest wspaniałą prawniczką, wyjątkowo sprawną menedżerką i fantastyczną mentorką dla zespołu B2RLaw. Przepełnia nas duma z tego, że w naszym zespole znajdują się osoby takie jak Edyta oraz wszyscy awansowani przez nas prawnicy, którzy kształtują oblicze B2RLaw.

Materiał kancelarii B2RLaw