Trójka z Polski, w tym Anglik, na liście awansów w Linklaters

1079
Patryk Figiel będzie dziewiątym partnerem kancelarii Linklaters w Polsce

Patryk Figiel od 1 maja 2021 r. zostanie partnerem warszawskiego biura kancelarii Linklaters – poinformowała ta firma „Rynek Prawniczy”, który ustalił ponadto, że awanse na stanowisko counsela otrzymają Monika Krzyszkowska-Dąbrowska i Christopher Quinn z tegoż biura.

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, na liście najnowszych promocji partnerskich w Linklaters znalazło się 21 prawników i 14 prawniczek. Według anglosaskich mediów prawniczych to najwięcej kobiet promowanych kiedykolwiek przez firmę w jednej rundzie. Owa liczba dokładnie odpowiada nowemu, wyznaczonemu przez tę kancelarię, wskaźnikowi 40 proc. partnerskich promocji osób płci żeńskiej (gender diversity ). Ponadto 25 proc. nowej „kohorty” partnerów z Londynu, Nowego Jorku i Waszyngtonu identyfikuje się jako „osoby o mniejszościowym pochodzeniu etnicznym”.

– Różnorodność talentów, którą widzimy w tych promocjach, w tym w różnych praktykach i jurysdykcjach, świadczy o sile naszej globalnej sieci i zdolności firmy do przyciągania, zatrzymywania i inwestowania w najlepsze osoby. Jesteśmy przekonani, że nasi nowo mianowani partnerzy będą żyć zgodnie z kulturą i wartościami firmy oraz nadal zapewniać naszym klientom pewność prawną w zmieniającym się świecie – oświadczył Charlie Jacobs, starszy partner i prezes Linklaters.

Patryk Figiel awansuje na partnera ze stanowiska counsela. W Linklaters kieruje praktyką energetyki i infrastruktury. Doradza przy inwestycjach i transakcjach w sektorach energetyki, infrastruktury, zasobów naturalnych i ochrony środowiska w Polsce i w Europie Środkowej. Obsługiwał przygotowanie, nabywanie i finansowanie projektów w branży energetyki odnawialnej, w tym dotyczących morskich farm wiatrowych, a także budowę płatnych autostrad prywatnych.

W Linklaters pracuje od 15,5 roku. Wcześniej przez cztery lata był prawnikiem kancelarii Nörr Stiefenhofer Lutz.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim (2001).

Patryk Figiel będzie dziewiątym partnerem kancelarii Linklaters w Polsce. Są nimi już: Artur Kulawski, Cezary Wiśniewski, Tomasz Żórawski, Daniel Cousens, Jarosław Miller, Małgorzata Szwaj, Janusz Dzianachowski i Marcin Schulz.

Artur Kulawski, partner zarządzający w warszawskim biurze Linklaters oraz kierujący praktyką prawa nieruchomości, stwierdził, cytowany w komunikacie prasowym firmy, iż promocja Patryka Figiela na partnera „ugruntowuje silną pozycję Linklaters” w sektorach energetyki i infrastruktury, albowiem jest on „prawnikiem niezwykle profesjonalnym, o ogromnych kompetencjach i wieloletnim doświadczeniu. Jest też niezwykle zaangażowany w projekty, które prowadzi, dzięki czemu skutecznie realizuje cele swoich klientów”.

Ponadto Linklaters w wiosennej turze promocji zaanonsowała 41 awansów na stanowisko counsela, bezpośrednio niższe od partnera; 17 (41 proc.) przypadło prawniczkom a 24 – prawnikom.

– Te promocje potwierdzają ciężką pracę, doskonałe – umiejętności prawnicze i obsługę naszych klientów. Gratuluję wszystkim, którzy otrzymali awans i życzę im wszelkich sukcesów w dalszej karierze u nas – oświadczył Charlie Jacobs, starszy partner i prezes Linklaters.

Wśród awansowanych znalazła się dwójka z biura w Warszawie. To Monika Krzyszkowska-Dąbrowska i Christopher Quinn, brytyjski prawnik zakotwiczony od kilku lat w Warszawie.

(www.linkedin.com)

Monika Krzyszkowska-Dąbrowska awansuje na counsela ze stanowiska  managing associate. W Linklaters kieruje praktyką prawa pracy. Specjalizuje się w zakresie prawa pracy obsługując pracodawców. Doradzała przy przygotowywaniu i negocjowaniu dokumentacji pracowniczej, w zagadnieniach zatrudniania na stanowiskach kierowniczych, przeprowadzania zwolnień indywidualnych i grupowych, restrukturyzacji zatrudnienia, delegowania pracowników, relacji z przedstawicielami pracowników, w postępowaniach dotyczących dyskryminacji w pracy. Obsługiwała pracownicze aspekty transakcji M&A oraz epidemii koronawirusa (środki zapobiegawcze, praca zdalna).

W Linklaters pracuje od 2,5 roku. Wcześniej przez prawie sześć lat była prawniczką kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Przedtem przez ponad trzy lata pracowała w PwC Legal, przez 2,5 roku – w Kancelarii Prawa Pracy Bartłomieja Raczkowskiego, do której odeszła wraz z jej założycielem, z Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, gdzie za pierwszym razem przepracowała trzy lata. Tam zaś przeszła z kancelarii Gide Loyrette Nouel, której prawniczką była przez ponad 1,5 roku.

Jest radcą prawnym i absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2002).

(www.linkedin.com)

Christopher Quinn awansuje na counsela ze stanowiska managing associate. W Linklaters jest prawnikiem w praktyce korporacyjnej oraz fuzji i przejęć. Specjalizuje się w obsłudze transakcji transgranicznych, w tym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Doradzał przy fuzjach i przejęciach, przedsięwzięciach joint venture, podwyższaniu kapitału własnego, umowach handlowych oraz w ogólnych kwestiach korporacyjnych. Pracował dla korporacji (w tym z sektorów nieruchomości, przemysłowego i konsumenckiego), instytucji finansowych, funduszy private equity.

To prawnik brytyjski, który w warszawskim biurze Linklaters pracuje od 4,5 roku. Wcześniej przez rok był prawnikiem biura Dentons w Londynie. Przedtem przez dziewięć lat pracował w tamtejszym biurze Linklaters, skąd delegowano go okresowo do biura w Hongkongu i do Royal Bank of Scotland w Edynburgu.

Jest absolwentem szkoły prawa BPP w Londynie (2005) i studiów historycznych na Uniwersytecie Warwick w Coventry (2003).

Firma Linklaters podała, że nowe promocje zaczną obowiązywać od początku maja 2021 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl