Linklaters pozyskała doświadczoną prawniczkę do kierowania praktyką prawa pracy

1512

Monika Krzyszkowska-Dąbrowska od listopada 2018 r. kieruje praktyką prawa pracy w warszawskim biurze kancelarii Linklaters – poinformowała ta firma prawnicza. Przeszła z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

– Zdecydowaliśmy się wydzielić praktykę prawa pracy z praktyki prawa korporacyjnego w oparciu o analizę wymagań biznesowych oraz oczekiwań naszych klientów. Od kilku lat obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na doradztwo regulacyjne w różnych sektorach i obszarach, w tym w zakresie prawa pracy – wyjaśnił Artur Kulawski, partner zarządzający Linklaters w Warszawie, cytowany w komunikacie prasowym kancelarii.

Monika Krzyszkowska-Dąbrowska zajmuje w Linklaters stanowisko managing associate. Od prawie 16 lat specjalizuje się zawodowo w dziedzinie prawa pracy. Doradza m.in. w sprawach związanych z zatrudnianiem, zwalnianiem, delegowaniem pracowników, kadry menadżerskiej, relacjami między pracodawcami a organizacjami pracowników, dyskryminacją w pracy,  restrukturyzacją  zatrudnienia.

Wcześniej przez prawie dziewięć lat pracowała w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak (dwukrotnie), ostatnio na stanowisku senior counsel. Przez trzy lata pracowała w firmie doradczej PricewaterhouseCoopers Legal, przez ponad 2,5 roku w Kancelarii Prawa Pracy Bartłomieja Raczkowskiego i przez ponad półtora roku w Gide Loyrette Nouel.

Jest radcą prawnym i absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2002).

(www.linkedin.com)

Jak informuje kancelaria Linklaters, Agnieszka Maj-Żuk, managing associate, która dotychczas nadzorowała zespół prawa pracy w kancelarii, będzie nadal doradzać w aspektach prawa pracy w fuzjach i przejęciach oraz w sporach pracowniczych. Skupi się jednak na obsłudze transakcji korporacyjnych i doradztwie regulacyjnym na rzecz klientów z sektora ubezpieczeniowego.

Agnieszka Maj-Żuk w kancelarii Linklaters pracuje od 18 lat. Jest radcą prawnym od 2003 r. i absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1998).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl