DLA Piper doradcą Hyundai i KIND przy inwestycji w „Polimery Police”

717
W styczniu 2020 r. uroczyście przekazano plac budowy Hyundai Engineering, generalnemu wykonawcy

Kancelaria DLA Piper jest doradcą Hyundai Engineering oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND), państwowego przedsiębiorstwa wspierającego międzynarodowe przedsięwzięcia w ramach partnerstwa publiczno-prawnego, w związku z inwestycją o wartości 130 mln dolarów w projekt polipropylenowy „Polimery Police”, realizowany przez Grupę Azoty.

Grupa Azoty jest jedną z największych spółek chemicznych w Polsce, zaś „Polimery Police”, będące największym projektem inwestycyjnym Grupy Azoty, obejmują zakłady produkcji propylenu i polipropylenu, terminal przeznaczony do składowania i załadunku oraz infrastrukturę logistyczną. Celem projektu jest budowa szeregu instalacji wykorzystywanych do produkcji polipropylenu o rocznej wydajności 437 tys. ton. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Grupę Azoty, projekt wzmocni polską niezależność w zakresie dostaw energii i surowców – całkowity budżet projektu szacowany jest na ok. 1,52 mld euro, a jego ukończenie przewidywane jest do końca roku 2022.

Zamknięcie transakcji uzależnione jest od spełnienia warunków zawieszających uzgodnionych w dokumentacji transakcyjnej.

Zespół DLA Piper w Warszawie kierowany jest przez Jakuba Domalika-Plakwicza (partner), Matuesza Zaleńskiego (counsel ), oraz Annę Chrabotę-Bajson (senior associate ) z praktyki prawa spółek, fuzji i przejęć.

Jakub Domalik-Plakwicz, Mateusz Zaleński, Anna Chrabota-Bajson

Pozostali członkowie zespołu to: Jakub Zienkiewicz (senior associate ) z praktyki prawa rynków finansowych, projektów infrastrukturalnych i restrukturyzacji – odpowiedzialny za stronę finansową transakcji; Michal Kurowski (associate ), Piotr Sitnik (associate ) i Bartosz Kuzioła (junior associate ) z praktyki prawa spółek, fuzji i przejęć, Mirosław Całka (senior associate) i Karolina Kordulska (junior associate ) z praktyki prawa nieruchomości, Mateusz Gajda (associate ) z praktyki prawa pracy, Piotr Czulak (associate ) z praktyki prawa własności intelektualnej i nowych technologii – odpowiedzialni za badanie due diligence; oraz Michal Orzechowski (counsel ) i Agnieszka Staszek (associate ) z praktyki prawa regulacyjnego – odpowiedzialni za kwestie antymonopolowe.

Polski zespół współpracował z biurem DLA Piper w Seulu pod kierownictwem Daniela Lee (partner zarządzający) i Teda Yi (of cousel), obejmującym DK Kim (senior associate ) i Theresę Huh (associate ) z praktyki prawa spółek, fuzji i przejęć.

Materiał kancelarii DLA Piper