SSW z szansą na nagrodę za innowacyjność od znanej gazety ekonomicznej

540

Kancelaria SSW Spaczyński Szczepaniak i Wspólnicy (SSW Pragmatic Solutions) jako jedyna polska firma prawnicza znalazła się w gronie 85 kancelarii, firmowych zespołów prawnych i innych usługodawców prawniczych, nominowanych w tegorocznej edycji konkursu „FT Innovative Lawyers Awards Europe”.

Organizatorem konkursu jest renomowany brytyjski dziennik ekonomiczny „The Financial Times”. W 2019 r. konkurs z nagrodami dla najbardziej innowacyjnych prawników w Europie organizuje po raz 14. Jego rozstrzygnięcie nastąpi 12 września 2019 r. w Londynie, a towarzyszyć mu będzie, jak co roku, publikacja rankingu „FT Innovative Lawyers Report”. W ostatnich dziesięciu latach researcherzy konkursu i rankingu przebadali pod kątem innowacji w biznesie prawniczym i obsłudze klientów ponad 500 kancelarii i ponad 550 działów prawnych przedsiębiorstw z krajów Europy.

SSW Pragmatic Solutions znalazła się na „krótkiej liście” (shortlist) kandydatów do nagród, obok takich globalnych marek znanych z polskiego rynku, jak Allen & Overy, Baker McKenzie, CMS, Dentons, DLA Piper, DWF, Eversheds Sutherland,  Hogan Lovells, Norton Rose Fulbright. PwC, White & Case.

Jak wynika z informacji przekazanych „Rynkowi Prawniczemu” przez kancelarię SSW, została ona doceniona za „nowatorski model biznesowy i podejście do świadczenia usług doradczych”. Według komunikatu prasowego kancelarii, „usługi ekspertów SSW nie ograniczają się do kwestii wyłącznie prawnych, ale obejmują rozmaite dziedziny biznesu – tak, aby możliwie najpełniej trafiać w potrzeby przedsiębiorców. Do portfela tradycyjnych usług prawnych i podatkowych SSW dodaje inne funkcjonalności jak doradztwo IT, finansowe, czy też Family Office. Dodatkowo doradcy SSW zaczęli świadczyć usługi zarządzania projektami prawnymi poza Polską”. Jako przykład takich działań kancelaria podaje Canada Box, kompleksowy pakiet usług stworzony wespół z kanadyjską kancelarią Osler, który ma umożliwiać polskim firmom wejście i rozwinięcie działalności biznesowej w Kanadzie.

Nagrody i ranking FT” oceniają  innowacyjność i oryginalność rozwiązań organizacyjnych i prawnych zastosowanych przez kancelarie i działy prawne w przedsiębiorstwach. Zgodnie z metodologią  każde zgłoszenie analizowane jest w wieloetapowym procesie z udziałem firmy badawczej RSG Consulting, której eksperci kontaktują się z klientami i niezależnymi specjalistami, aby w badaniu innowacyjności ocenić punktowo oryginalność, przesłanki i skutki zgłoszonych do konkursu rozwiązań, prac czy przedsięwzięć.

„Financial Times” jest cenionym światowym dostawcą informacji biznesowych, gospodarczych i finansowych. Dziennik i jego serwis internetowy mają ok. miliona czytelników płacących, w tym 75 proc. subskrybentów treści cyfrowych. Należy do potężnej japońskiej korporacji mediowej Nikkei Inc.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl