DLA Piper i GKR Legal w zamkniętej transakcji e-biletowej

762

Kancelaria DLA Piper doradzała firmie Allegro w transakcji przejęcia prowadzącej internetowy serwis sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe firmy eBilet Polska, której wspólnikowi doradzała kancelaria Gołębiowska Krawczyk Roszkowski i Partnerzy (GKR Legal).

W połowie maja 2019 r. Allegro i eBilet Polska sfinalizowały podpisaną w grudniu 2018 r. umowę inwestycyjną, która de facto była transakcją przejęcia. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dał wcześniej zgodę na zakup większościowego pakietu udziałów w spółce prowadzącej internetowy sklep eBilet.

Firma Allegro prowadzi portal internetowy, który jest platformą handlową umożliwiającą przeprowadzanie transakcji kupna i sprzedaży wszelakich dóbr i towarów. Skorzystało z niej 17 mln użytkowników. Od października 2016 r. należy do konsorcjum funduszy inwestycyjnych Cinven, Permira i Mid Europa Partners.

Firma eBilet Polska sprzedaje przez Internet bilety na wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi organizatorami imprez, świadcząc usługi sprzedaży indywidualnej i korporacyjnej.

Sklep Allegro wprowadził już na głównej stronie zakładkę  eBiletu, a jego klienci kupujący bilety bezpośrednio w tymże serwisie mogą używając danych logowania i metod płatności z portalu handlowego.

– Dzięki współpracy bilety na tysiące wspaniałych występów, koncertów i innych wydarzeń będą dostępne dla klientów Allegro na wyciągnięcie ręki. Naszym wspólnym celem jest dodanie do najszerszego wyboru towarów dostępnych on-line także najbogatszej oferty najlepszych przeżyć – oświadczył Francois Nuyts, prezes Allegro.

– Spodziewamy się znacznego wzrostu sprzedaży dzięki dotarciu z naszą ofertą do klientów Allegro. Naszym celem jest zaoferowanie klientom jednego miejsca, w którym będą mogli inspirować się i planować czas wolny. Jednocześnie organizatorom wydarzeń i imprez zaproponujemy nowe, ekskluzywne narzędzia, pozwalające dotrzeć do szerokiej publiczności – stwierdził w grudniu Marcin Matuszewski, prezes eBilet Polska.

Kancelaria DLA Piper poinformowała „Rynek Prawniczy”, że doradzała w transakcji Allegro. Obsługę wykonywali m.in. partner Jakub Domalik-Plakwicz i associate Anna Chrabota-Bajson. Przy zgłoszeniu zamiaru koncentracji do UOKiK i postępowaniu antymonopolowym doradzał counsel Michał Orzechowski.

Kancelaria GKR Legal – Gołębiowska Krawczyk Roszkowski i Partnerzy poinformowała na swojej stronie internetowej, iż doradzała w transakcji firmie eBilet Polska.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl