JDP przy wdrożeniu usługi elektrycznych hulajnóg

1093
Od lewej: Rafał Siemieniec, Marcin Chomiuk, Michał Urbański

Zespół transakcyjny kancelarii Jara Drapała & Partners doradzał przy wejściu na polski rynek nowemu dostawcy wynajmu hulajnóg elektrycznych Hive. Usługa oferowana przez Hive dostępna jest już w Warszawie, z zamiarem rozwoju w innych miastach. Projekt Hive jest elementem strategii globalnego aliansu Daimlera i BMW. Potentaci branży automotive ogłosili połączenie swoich usług miejskiej mobilności w jedną globalną markę Free Now. W nowe przedsięwzięcie planują w kolejnych latach zainwestować ponad miliard dolarów.

Obsługa prawna obejmowała w szczególności doradztwo kontraktowe, w tym w relacji B2C, oraz strategiczne w związku z wejściem nowych usług na polski rynek.

Przy projekcie doradzali bezpośrednio radca prawny Marcin Chomiuk, partner specjalizujący się w doradztwie transakcyjnym oraz kontraktowym i w sporach korporacyjnych oraz radca prawny Rafał Siemieniec i adwokat Michał Urbański.

– Cieszę się, że mogliśmy pracować przy tak ciekawym projekcie, wymagającym innowacyjnego podejścia ze strony zespołu prawnego ze względu na nowość oferowanej usługi. Konieczne było wieloaspektowe spojrzenie od strony prawnej, ujmujące różne dziedziny prawa, jednocześnie uwzględniające potrzeby biznesowe klienta – podsumowuje Marcin Chomiuk.

Materiał kancelarii Jara Drapała & Partners