Kondrat i Partnerzy doradzają IPPT PAN w zakresie projektów innowacyjnych

450
Badania w IPPT PAN (cept.wum.edu.pl)

Kancelaria Kondrat i Partnerzy podpisała czteroletnią umowę o współpracy z Instytutem Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk w zakresie zagadnień patentowych i wynalazków, wspierając Instytut w działalności naukowej i badawczej oraz bezpiecznym wprowadzaniu na rynek opracowanych przez niego innowacyjnych rozwiązań.

Rzecznicy patentowi doradzają IPPT przy innowacyjnych projektach dotyczących mechaniki, fizyki, chemii i rozwiązań dla kosmonautyki. Wśród ostatnich projektów znajdują się m.in. elastyczne, modułowe klocki znajdujące zastosowanie w rozwiązaniach infrastrukturalnych, np. przy budowie estakad i przejść dla pieszych, kapsuły wypełnione helem dla lotnictwa, sterowalne sprzęgło o charakterze amortyzatora oraz jego zastosowanie jako węzeł kratoworamowy do tłumienia drgań czy struktury komórkowe znajdujące zastosowanie jako wypełniacz w elementach konstrukcyjnych stosowanych/wykorzystywanych w przemyśle budowlanym, lotniczym i motoryzacyjnym.

Za projekt odpowiedzialni są partnerzy kancelarii: dr Mariusz Kondrat, adwokat i rzecznik patentowy oraz dr inż. Magdalena Jezierska-Zięba, rzecznik patentowy.        

Materiał kancelarii Kondrat i Partnerzy