Ożóg Tomczykowski w sprzedaży polskiej firmy przewozowej węgierskiej spółce

733
(www.linktransport.eu)

Kancelaria Ożóg Tomczykowski poinformowała, że reprezentowała właściciela polskiej firmy przewozowej przy jej sprzedaży węgierskiej spółce transportowej Waberer’s International Nyrt. Jak ustalił „Rynek Prawniczy” firmę przewozową Link sprzedała właścicielka Aleksandra Ellert.

Od 20 lipca 2017 r. nowym właścicielem spółek Link i Link Services jest węgierska firma Waberer’s International Nyrt specjalizująca się w samochodowym przewozie towarów. Zapłaciła za nie 32,5 mln euro.

– Link to biznes, który uzupełni działalność naszej firmy. Ma bardzo podobny model biznesowy oparty na rozwoju, nowoczesnej flocie, bogatym doświadczeniu branżowym i wysoko wykwalifikowanej kadrze zarządzającej. Będzie cennym składnikiem grupy Waberer’s połączenie poprawi naszą efektywność i konkurencyjność. Nadal widzimy duże możliwości w rozwijającym się europejskim transporcie drogowym i wierzymy, że akwizycja Link wzmocni pozycję firmy Waberer’s na rynku i naszą zdolność do kierowania procesem konsolidacji w branży skomentował Ferenc Lajkó, prezes Waberer’s.

Waberer’s International Nyrt jest jednym z największych przewoźników w Europie i największym na Węgrzech. Ma flotę ponad 3,5 tys. ciężarówek, które w 2016 r. przejechały blisko 450 mln kilometrów po drogach Europy. Zatrudnia ok. 6,8 tys. osób. Od 2011 r. należy do funduszu private equity Mid Europa Partners działającego na rynkach Europy ŚrodkowoWschodniej.

Link działa na rynku przewozów drogowych Polsce od 28 lat. Główne kierunki transportowe to Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Czechy i Polska. Firma ma 427 ciągników siodłowych i 675 naczep. Zatrudnia 956 osób, w tym 717  kierowców.

Kancelaria Ożóg Tomczykowski informuje na swojej stronie internetowej, że kompleksowo obsługiwała sprzedaż polskiej firmy na każdym etapie transakcji, doradzając w kwestiach prawnych i podatkowych, m.in.w zakresie organizacji procesu sprzedaży, badania prawnego (vendors’ due diligence) oraz restrukturyzacji przed sprzedażą.

Ożóg Tomczykowski powstała w 2003 r. jako kancelaria podatkowa. Pod koniec 2016 r. rozszerzyła zakres działalności o praktykę fuzji i przejęć i obsługę transakcji zarówno od strony prawnej, jak i podatkowej. Zespołem fuzji i przejęć kieruje adwokat Karol Sowa, specjalista w dziedzinach prawa handlowego, cywilnego oraz M&A.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl