Czabański & Gałuszyński doradcą Darby Private Equity przy objęciu obligacji

563

Kancelaria Czabański & Gałuszyński doradzała spółce Darby Private Equity, będącej częścią grupy inwestycyjnej Franklin Templeton Investments, przy objęciu obligacji wyemitowanych przez jednego z największych krajowych pośredników ubezpieczeniowych Unilink S.A. Obligacje zostały wyemitowane w trybie oferty prywatnej i zostały skierowane do inwestora indywidualnego – spółki utworzonej zgodnie z prawem Luksemburga.

Środki z emisji zostały przeznaczone, między innymi, na fuzję z firmą Insurance Service. Unilink S.A. powstał w 2010 r. Początkowo sprzedawał głównie polisy Link4, potem rozszerzył ofertę o pozostałych ubezpieczycieli majątkowych. Natomiast Insurance Service, z  siedzibą w Kętach, to jeden z najstarszych podmiotów na rynku pośrednictwa, która działa w modelu multiagencyjnym. Powstał w 1999 roku. Transakcja ma przybliżyć Unilink S.A. do celu, który zakłada, że w 2020 r. multiagencja będzie sprzedawać polisy za 1 mld zł.

Prawnicy kancelarii przeprowadzili badanie prawne due diligence emitenta i jego spółek zależnych. Byli również zaangażowani w przygotowanie i negocjowanie kompleksowej dokumentacji obligacyjnej. Przygotowali koncepcję i dokumentację zabezpieczeń emisji.

Kancelaria Czabański & Gałuszyński została administratorem zabezpieczeń emisji obligacji.

Zespołem doradzającym obligatariuszowi kierowali partnerzy kancelarii, Piotr Gałuszyński i dr Marta Duraj. W transakcję zaangażowani byli associate Justyna Sitnikow oraz associate Agata Brzózek.

Za kwestie podatkowe transakcji odpowiedzialny był doradca podatkowy Marcin Panek, natomiast za zagadnienia prawa luksemburskiego kancelarie Nauta Dutilh i Macfarlanes. W zakresie prawa ubezpieczeniowego kancelaria współpracowała z kancelarią radców prawnych Filipska Tarasiuk.

Grupa Unilink reprezentowana była przez kancelarię SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy. Zespołem doradzającym Grupie Unilink kierował partner kancelarii Sebastian Ponikowski. W transakcję zaangażowani byli junior associate Małgorzata Deruś oraz associate Jakub Koziński.

Materiał kancelarii Czabański & Gałuszyński