Wolf Theiss doradcą prawnym roku w regionie CEE według Mergermarket

590
(www.events.mergermarket.com)

Kancelaria Wolf Theiss otrzymała prestiżową nagrodę „CEE Legal Adviser of the Year 2016” w dziedzinie obsługi transakcji M&A. Jest to niewątpliwy sukces udało jej się pokonać pozostałych finalistów, wśród których znalazły się m.in. kancelarie Allen & Overy, Baker & McKenzie, CMS, Weil, Gotshal & Manges oraz White & Case.

Podczas gali Mergermarket European M&A Awards 2016 8 grudnia 2016 r. w Londynie nagrodę w imieniu Wolf Theiss odebrali Nataša Lalović Marić (partner, Wolf Theiss Belgrad), Christian Mikosch (partner, Wolf Theiss Wiedeń) oraz János Tóth (partner, Wolf Theiss Budapeszt).

Jury uzasadniając swój wybór wskazało na świetne wyniki, jakie firma uzyskała w zakresie obsługi transakcji M&A w całej Europie Środkowo-Wschodniej w 2016 r. Wolf Theiss zajmowała stale wysokie miejsca w rankingach Mergermarket prowadzonych w Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii i Słowenii (więcej tutaj), ale również uczestniczyła w szeregu znaczących transakcji w tym regionie.

Mergermarket wyróżnił przede wszystkim transakcję, w której kancelaria Wolf Theiss doradzała funduszowi Rockaway Capital przy przejęciu 100 proc. udziałów w firmie Invia. To największe czeskie biuro podróży online oraz jeden z najbardziej popularnych serwisów internetowych oferujących zorganizowane wyjazdy w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Sprawę prowadził Jan Myska (partner, Wolf Theiss Praga), a zaangażowane w nią były biura Wolf Theiss w Bratysławie, Bukareszcie, Budapeszcie oraz w Warszawie.

Polski element sprawy był wyjątkowo skomplikowany, ponieważ Invia była właścicielem polskiej spółki giełdowej Travelplanet.pl. Transakcja musiała być przeprowadzona jako prywatna transakcja w Republice Czeskiej i jako równoległa publiczna oferta przejęcia w Polsce z zastrzeżeniem bezwzględnie obowiązujących przepisów dotyczących wezwań na akcje spółki publicznej wynikających z polskiej ustawy o ofercie publicznej.

Warszawski zespół, którym kierował Dariusz Harbaty, doradzał m.in. w przeprowadzeniu przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych Travelplanet.pl (tzw. squeeze-out) oraz w wycofaniu akcji tej spółki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dariusz Harbaty reprezentował również Travelplanet.pl w sprawach związanych z wycofaniem akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym m.in. przed Komisją Nadzoru Finansowego, Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych.

Jak wynika z niezależnych raportów, transakcja przejęcia Invii była największą tego typu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w pierwszej połowie 2016 r.

Horst Ebhardt, partner w biurze Wolf Theiss w Wiedniu oraz szef praktyki Corporate/M&A powiedział: „Jestem niezmiernie dumny z naszego wspólnego sukcesu. To wyróżnienie pokazuje ogromny potencjał zespołu w regionie CEE, w którym działamy, jak i indywidualne możliwości każdego naszego biura. Gratuluję Janowi Mysce oraz Dariuszowi Harbatemu, że ich zaangażowanie i ciężka praca przy tej niecodziennej transakcji została doceniona. Ich wysiłek w dużym stopniu przyczynił się do uzyskania przez Wolf Theiss tytułu „CEE Legal Adviser of the Year 2016″”.

Materiał kancelarii Wolf Theiss