Polski prawnik na czele europejskiej grupy regulacji finansów w Dentons

737

Marcin Bartczak, partner w warszawskim biurze kancelarii Dentons, został w czerwcu 2016 r. mianowany szefem europejskiej grupy regulacji sektora bankowości i finansów, która jest częścią praktyki bankowości i finansów w tej firmie prawniczej.

Będzie kierował tą grupą wspólnie z Berndem Geierem, partnerem biura Dentons we Frankfurcie.

bartczak

Jak poinformowała kancelaria, Marcin Bartczak współkieruje sektorem instytucji finansowych oraz europejską praktyką rynków kapitałowych, jest także szefem praktyki ubezpieczeń w Dentons. Posiada ponad 23-letnie doświadczenie zawodowe Doradza bankom, firmom inwestycyjnym i ubezpieczeniowym w zakresie regulacji finansowych i prawa ubezpieczeniowego. Współpracuje przy tworzeniu strategii zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym. Doradza przy dopuszczaniu papierów wartościowych do obrotu publicznego i przy sporządzaniu i negocjowaniu dokumentacji dla transakcji terminowych na rynkach kapitałowych.

Jest prawnikiem rankingowym, rekomendowanym  jak ekspert w dziedzinie instrumentów finansowych oraz regulacji bankowych.

W Dentons pracuje od 2007 r. Wcześniej przez sześć lat był prawnikiem kancelarii Clifford Chance, przez siedem lat był radcą prawnym w Bank Handlowym i prawnikiem wewnętrznym w Animex Banku.

Jest radcą prawnym od 1997 r.

Szefowie europejskiej grupy instytucji finansowych są wiodącymi prawnikami w swoich dziedzinach, wnoszą kompetencje, które wzajemnie się uzupełniają i rozwijają naszą ofertę usług dla klientów w sektorze finansowym – oświadczył Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl