Dentons także przenosi do Warszawy zaplecze biznesu prawniczego

1131
www.americanlawyer.com

Kancelaria Dentons poinformowała, że otworzy w Warszawie centrum wsparcia biznesu i przeniesie do niego zadania wykonywane dotychczas przez pracowników firmy głównie w Wielkiej  Brytanii.

To druga taka inicjatywa ogłoszona w ostatnim czasie w globalnej branży prawniczej – w ubiegłym tygodniu o tym, że planuje takie posunięcie, poinformowała kancelaria DLA Piper.

Dentons Business Services EMEA –  centrum globalnego wsparcia biznesu działające w Warszawie ma obsługiwać prawniczą część firmy z dwóch regionów – Wielkiej  Brytanii, Bliskiego Wschodu i Afryki (tzw. UKMEA) oraz Europy. DBSE będzie dostarczać  usług finansowo-księgowych, marketingowych, personalnych (HR), informatycznych oraz z dziedziny rozwoju biznesu (business development).

Jak podał magazyn prawniczy “The Lawyer” na swojej stronie internetowej, przenoszenie tych zadań do Warszawy będzie odbywało się na przełomie lat 2016 i 2017. Do końca 2016 r. DBSE ma mieć ok. 90 -100 pracowników.
Dentons zatrudniła już szefa DBSE w Polsce. Jest nim Piotr Macieja, który poprzednio pracował w firmie TMF. To globalny  dostawcą usług administracyjnych dla firm z zakresu księgowości, usług kadrowo-płacowych i  sekretarskich. Kierował  w niej ośrodkiem koordynacji świadczenia usług.
– W ostatnich pięciu latach Dentons bardzo dynamicznie się rozwinęła. Dążenie do bardziej efektywnego zagospodarowania dostępnych zasobów i wykorzystywania efektu skali, przy jednoczesnym kontynuowaniu działań mających na celu harmonizację, jest dla nas logicznym krokiem na drodze do osiągnięcia założonego celu – stworzenia prawniczej firmy jutra – skomentował  Joe Andrew, przewodniczący rady Dentons.

– Warszawa ma wiele przewag w stosunku do innych lokalizacji –  kluczowe aspekty, którymi się kierowaliśmy to dojrzałość rynku usług wspólnych oraz dostępność wysokokwalifikowanych pracowników. Liczymy, że jako część największej firmy prawniczej w Polsce, obecnej na rynku od 25 lat, DBSE będzie atrakcyjnym miejscem pracy dla specjalistów, których w Warszawie jest wielu  – oświadczył Jeremy Cohen, partner zarządzający Dentons w regionie UKMEA.

– Działamy w wysoce konkurencyjnym środowisku, nasi klienci oczekują spójnych i efektywnych kosztowo rozwiązań, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości usług – stwierdził Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie.

Centra usług wspólnych  to wydzielone ze struktur firmowych jednostki organizacyjne świadczące usługi wsparcia podstawowego biznesu, tzw. back office – np. obsługę księgową, informatyczną, płacową, kadrową itp.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl