Clifford Chance z tytułem kancelarii roku 2016 w Polsce od „IFLR”

337

Warszawskie biuro kancelarii Clifford Chance zdobyło tegoroczną nagrodę „IFLR Europe Award” w Polsce za działalność w roku 2015 – poinformowała ta firma prawnicza.

iflr

Magazyn „International Financial Law Review” od 17 lat przyznaje te nagrody firmom prawniczym wyróżniającym się w swoich krajach największą innowacyjnością w prowadzeniu transakcji finansowych i korporacyjnych. „IFLR” to renomowany miesięcznik poświęcony tematyce prawa finansowego wydawany przez grupę Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

„IFLR” nagradza również transakcje. W tegorocznej edycji nagród wyróżniono dwa deale z 2015 r. z polskim akcentem.

Za transakcję roku w dziedzinie fuzji i przejęć uznano sprzedaż przez potężną francuską firmę Alstom aktywów energetycznych o wartości ok. 12,4 mld euro amerykańskiej globalnej korporacji General Electric. Dwie kancelarie z Polski obsługiwały krajowe aspekty tej transakcji. Prawnicy warszawskiego biura Hogan Lovells byli zaangażowani po stronie Alstomu. Natomiast prawnicy kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr wspierali kancelarię Slaughter and May, która była globalnym doradcą GE.

Z kolei wśród transakcji nominowanych do nagrody w dziedzinie private equity znalazła się sprzedaż za 1,3 mld euro przez fundusz Starwood Capital Group spółek hotelarskich Groupe du Louvre i Louvre Hotels Group (takie marki znane także z Polski jak Premiere Classe, Campanile, Kyriad, Tulip Inn, Golden Tulip i Royal Tulip) chińskiemu konglomeratowi z Szanghaju Jin Jiang International Holdings. Wśród kancelarii obsługujących te transakcję „IFLR” wymienia kancelarię Jara & Partners. Ostatecznie jednak nagrodzono inną.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl