Wierzbowski Eversheds bliżej klientów niemieckojęzycznych

452

Kancelaria Wierzbowski Eversheds poinformowała o wyodrębnieniu zespołu prawników, który ma doradzać przedsiębiorcom z państw niemieckiego obszaru językowego przy międzynarodowych przedsięwzięciach.

Pracami utworzonego w kwietniu 2016 r. w kancelarii tzw. german desk kieruje associate Małgorzata Sajkiewicz, adwokat w zespole doradztwa podatkowego, specjalizująca się w podatkowej i prawnej obsłudze transakcji M&A, doradzaniu przy restrukturyzacjach struktur korporacyjnych, a także w planowaniu i optymalizacji podatkowej.  Posiada również doświadczenie w pracy dla klientów niemieckojęzycznych.

www.eversheds.com
www.eversheds.com

Małgorzata Sajkiewicz jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Wrocławskim (2008). W Wierzbowski Eversheds pracuje od czterech lat. Wcześniej była przez trzy lata prawniczką White & Case. Należy do Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Prawników.

Jak oświadczyła na internetowej stronie kancelarii, eksperci tworzący ten zespół „biegle władają językiem niemieckim i posiadają wiedzę na temat niemieckiego i austriackiego prawa”.

Polski zespół ściśle współpracuje z prawnikami z biur Eversheds w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Dzięki temu może obsługiwać zarówno interesy polskich firm w tamtych krajach, jak i tamtejszych przedsiębiorców działających w Polsce.

Spośród kancelarii działających Polsce posiadaniem german desks mogą pochwalić się m.in. takie firmy, jak:  Olesiński i Wspólnicy, Gessel, Russell Bedford czy GWW.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl