Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała Polskiemu Funduszowi Rozwoju przy udzieleniu długoterminowego finansowania w wysokości 82,5 mln zł na sfinansowanie i refinansowanie kosztów budowy instalacji fotowoltaicznych sponsorowanych przez Projekt Solartechnik.
Finansowanie obejmuje wsparcie budowy instalacji fotowoltaicznych zlokalizowanych w 12 województwach w Polsce. Ponad połowa z tych projektów jest już w trakcie realizacji, a ich łączna moc wyniesie około 40 megawatopików.
Polski Fundusz Rozwoju to państwowa grupa instytucji finansowych i doradczych, która wspiera zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.
Projekt Solartechnik jest wiodącą międzynarodową spółką specjalizującą się w rozwoju i budowie dużych instalacji fotowoltaicznych, farm wiatrowych oraz sprzedaży zielonej energii.
Zespołem Norton Rose Fulbright doradzającym przy aspektach transakcji związanych z finansowaniem kierował counsel Krzysztof Gorzelak, którego wspierali associate Daniel Książek oraz prawnicy Wiktoria Jadczak, Dominika Wojtkowska, Natalia Rybak, Antoni Krzyżanowski i Mikołaj Rydzewski. Pracami związanymi z badaniem due diligence kierował senior associate Cezary Zawiślak, którego wspierali prawnicy Bartosz Odziemkowski i Mikołaj Wołczyński. Cały zespół Norton Rose Fulbright pracował pod nadzorem partnera Tomasza Rogalskiego, który kieruje praktyką energetyki i project finance.
Jest to już druga transakcja, w ramach której Projekt Solartechnik pozyskał finansowanie od PFR przy wsparciu kancelarii Norton Rose Fulbright. W czerwcu 2023 roku, kancelaria doradzała PFR przy zawarciu umowy pożyczki o wartości 128 mln zł, przeznaczonej na finansowanie i refinansowanie budowy 26 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 43,09 MWp.
Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright